Tuzla’da kuyumcuyu vuran soyguncuların altınlarla kaçış anı kamerada

Olay Tuzla’da Yayla Mahallesi’nde saat 10.00 sıralarında meydana geldi. Motosikletle kuyumcuya gelen iki şüpheliden biri, içeri girdi. Soygun esnasında kararsız, A.N.Y. isimli çalışana silahla alev etti. Yıldırım, vücuduna isabet eden iki kurşunla ağır bir şekilde yaralanırken, agresif bir poşete doldurduğu altın ve ziynet eşyalarıyla dışarı çıktı. Agresif motosikletle dışarıya bekleyen öteki şüphelinin arkasına bindikten daha sonra olay yerinden hızla kaçtı. Soyguncuların peşinden koşan çevre esnafının haber vermesi üzerine olay yerine sağlık durumu ve polis ekipleri sevk edildi. Yaralanan A.N.Y. ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Durum yerine özel harekat polisleri de sevk edildi. Özel harekat polisleri çevrede emniyet önlemi alırken, olay yeri çözümleme ekipleri çalışma başlattı. Evli ve bir çocuk babası olduğu öğrenilen A.N.Y.’nin hastanedeki tedavisi sürüyor. Polis ekipleri ise kaçan iki soyguncuyu arama çalışmalarına devam ediyor.

Olay hakkında konuşan Nevzat Uçan, “Biz içeride temizleme yapıyorduk. Motosikletli kasklı iki birey geldi. İçeriden iki el alev sesi geldi. sonradan motosiklete binip kaçtılar. İçerideki arkadaş vurulmuş. Ne değin malzeme çalındığını bilmiyorum fakat bir şeyler çaldıklarını gördük. Yaralıyı hastaneye kaldırdılar. Yürek masajı yapmışlar” dedi.

Soyguncuların kaçış anı kamerada

öte yandan soygunu gerçekleştiren iki şüphelinin kaçış anları da çevredeki bir vatandaşı cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntülerde şapkalı ve cerrahi maskeli şüphelinin elinde bir poşet altın ve ziynet eşyasıyla kuyumcudan çıktığı ve motosikletli şüphelinin arkasına bindikten sonradan şipşak durum yerinden kaçtıkları görülüyor.

Halit Arslan

sizlere yenihabervar.com farkıyla sunulmuştur

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir