Terörün yeni yüzü: Tırnakları ojeli kadın bombacı

Edinilen bilgiye öre, geçtiğimiz 21 Nisan’da Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) İstanbul Gaziosmanpaşa Şubesi’ne el yapımı patlayıcıyla atak düzenlenmiş, eylemi, aralarında PKK’nın da bulunduğu 12 terör örgütünün 2016’da tek çatı aşağı birleştiği Halkların Birleşik Köklü Değişiklik Hareketi (HBDH) adlı terör ağına mensup B.Y.’nin gerçekleştirdiği tespit edilmişti. Eylem öncesi ve sonra birdenbire artı giysi değiştirerek eşkalini gizleyen zanlı, dün Pendik’te düzenlenen işlem ile yakalanmıştı.

Zanlı B.Y.’nin İstanbul Terörle Çaba Şubesindeki sorgusu sürerken, eylemciye ilişkin çarpıcı detaylar göze çarptı. Bombalı saldırının faillerinden olduğu iddia edilen kadın eylemcinin, ojeli tırnakları, fönlü saçları ve rahat haliyle uyarı çekti. Güvenlik birimlerinin takibinden kurtulmak ve deşifre olamamak için pat diye fazla kıyafet değiştirdiği görünürde zanlının, örgütün “şehirli havasına bürünün” talimatına uyduğu gözlendi.

öte yandan saldırıya ilişkin başlatılan soruşturma ile ilgili B.Y.’yle birlikte hareket ettiği öne sürülen ve irtibatta oldukları öğrenilen K.Ç. adlı 1 şüphelinin de İstanbul Terörle Çaba Müdürlüğü ekiplerince yakalandığı duyurulmuştu.

Gözaltına alına her iki şüphelinin polisteki sorguları devam ederken, zanlılardan ele geçirilen örgütsel evrak ve dijital materyallerin deşifre edilmesi ile birlikte yeni operasyonların gerçekleşebileceği öne sürüldü.

Vefalı Kahraman
 

sizlere yenihabervar.com farkıyla sunulmuştur

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir