Oğlunu elinde broşür ile her yerde arıyor

Antalya’da yaşamış ve zarar danışmanı olarak çalışan 29 yaşındaki Rohat Balkı, çalıştığı meslek yerinden 3 Ocak tarihinde 2 saatliğine müsade aldı. Balkı’ya annesi Ruken Gökçen, ayrıca telefondan arama ayrıca de mesaj aracılığıyla ulaşamadı. Ruken Gökçen’e, akşam saatlerinde oğlunun telefonunun Konyaaltı sahili 14 numaralı plajın yakınındaki bir bankta bulunduğu bilgisi geldi. Polis Merkezinden oğlunun telefonunu teslim alan anne Gökçen, bütün aramalarına rağmen bir ize ulaşamadı ve kayıp talebinde bulundu. Anne Gökçen ve yakınları 113 gündür şehir halkı genelinde yaptıkları aramalarda Rohat Balkı’dan bir ize ulaşamadı.

Son görüldüğü yerde denizden arama yapıldı

Yapılan girişimlerin ardındaki Balkı’nın son görüldüğü nokta olan sahilde denizden bir arama yapılmasına karar verildi. Antalya Güvenlik Müdürlüğü Deniz Limanı Şube Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği ve Antalya Sahil Güvenlik Sualtı Eğitim Merkezi bünyesinde Dalış, Güvenlik, Güvenlik ve Arama Kurtarma (DEGAK) ekipleri su altında arama çalışması yaptı. Aramalarda drone ve su altı robotu da kullanıldı. Yaklaşık 3 saat süren çalışmalarda bir ize rastlanmadı.

ağlamaklı anne 50 bin TL ödül ile aramaya başladı

Yapılan çalışmalarda bir ize ulaşamayan anne Ruken Gökçen son olarak üzerinde “bulan kişiye 50 bin TL ödül verilecektir” yazan duvar ilanı hazırlattı. üzgün anne eline aldığı duvar ilanı ile oğlunu aramaya başladı. Koyduğu ödül ile de bir sonuca ulaşamayan acılı anne az daha gözyaşlarına boğuldu. Oğlu ile en son 3 Ocak’ta görüştüğünü bildiren Gökçen, “Son olarak işine gitti. İşyerinden beni aradı birkaç kez. Ondan sonradan haber alamadım. Müdürü habere çıkarak dönmediğini söyledi. Hastalandı da eve mi geldi diye düşündüm. Eve baktım evde de yok. Ondan sonradan gece beni birisi aradı. Konyaaltı sahilinde bir telefon bulduğunu söyledi. Karakola giderek kayıp başvurusunda bulundum. her yerde arama yapıldı” dedi.

“Benim için ödülün miktarı manâlı yok, yeter ancak oğlum bulunsun”

Türkiye genelinde aramaların devam ettiğini bildiren Gökçen, “Hiçbir ipucuna rastlayamadık. 50 bin TL ödül koydum. Benim için ödülün miktarı önemli yok, yeter fakat oğlum bulunsun. Ben canımı bile veririm. Yeter ama çocuğum ortaya çıksın. Bir iki tane yalan yanlış ihbar geldi. Onun açık havada başka ihbar da yok. Benim oğlumdan diğer kimsem değil. Tek dayanağım oydu o da gitti. bir defa sesini dinlemek istiyorum. Diğer bir şey istemiyorum. Yeter oysa yaşadığını bileyim. Bir anne olarak yaşadığını hissediyorum. Başka türlüsünü dikkate almak istemiyorum. Antalya emniyeti aramaktan vazgeçmedi” sözlerine yer verdi.

Ertuğrul Gün – Akif Yılmaz
 

sizlere yenihabervar.com farkıyla sunulmuştur

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir