MHP Genel Başkanı Bahçeli’den MHP’li belediye başkanlarına ‘suda indirim’ talimatı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin haftalık alışılmış Meclis Grup Toplantısı’nda konuştu. Sözlerine Türk İslam aleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ederek başlayan Bahçeli, “Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı, milletimizin bekası, ülkemizin bağımsız geleceği için dünden daha kayda değer bir görevle karşısında karşıyadır. Bu atama tarihidir, tehiri ve tevzisi düşünülemeyecektir” diye konuştu.

“Geldiğimiz bu aşamada bilhassa Türkiye geri dönülemez bir yoldadır”

Dünyanın enerji ve su kaynaklarını denetlemek isteyen yeni emperyalizmin bunlara sahip milletler üzerinde hunhar oyunlar peşinde olduğunu söyleyen MHP lideri Bahçeli, büyük çoğunluğu Müslüman ve soydaş olan geniş coğrafyalarda zulmün aralıksız körüklendiğini hatırlattı. Terörizmin büyük ve bereketli toprakları sömürmenin, parçalamanın, sınırları değiştirmenin bugünkü bahanesi olduğunu da bildiren Bahçeli, “Geldiğimiz bu aşamada özellikle Türkiye geri dönülemez bir yoldadır. Fatih Sultan Mehmet’ten 3’üncü Selime dek askerimizin dilinden düşmeyen ‘Kızılelma’ya değin varız’ sözü bugün tekrar ete kemiğe bürünmüştür. Türk milleti son sözünü Malazgirt’te söylemiş, ayak bastığı toprakların ruhuna vatan sevdasını can pahasına üflemiştir. O günden bugüne vatan tektir, adı Türk’tür. Binlerce yıldır millet tektir, adı Türk’tür” dedi.

“Türk milleti terörün belini kıracaktır”

Türk’e kefen biçmeye cüret edenlerin sonunun tarihin her döneminde hayal kırıklığı ve rüsva olduğunu açıklayan Bahçeli, “Türk milleti terörün belini kıracaktır, teröristler döktükleri şehit kanlarında çırpına çırpına boğulacaklardır. Bu meselenin diğer yolu, bir başka yordam ve seçeneği yoktur. Türkiye’ye silah çekenler, pusu kuranlar, hudut güvenliğimizi ihlal edenler, mücavir bölgelerde nifak üretenler, insanımıza ve topraklarımıza musallat olanlar doğduklarına bin pişman olacakları gibi, bedelini de çok acıklı, çok ağır şekilde ödeyeceklerdir. Ulusal Uğraş zaferle pekişerek vatan düşmandan temizlenmiş ve 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet duyuru edilmişti. Cumhuriyet’in 100’üncü sene dönümünde bu kere da düşman imalatı olan terör belası, bölücülük illeti Türk milletinin talihi olmaktan kuşkusuz çıkarılacak, bu kanlı döngüye son nokta koyulacaktır” ifadelerini kullandı.

“PKK/YPG için emniyetli hiçbir yer yoktur”

MHP Genel Başkanı Bahçeli, yürütülen Pençe-Kilit Harekatı’yla ilgili ise şunları söyledi:

“Hem yurt içinde keza de yurt dıştan terörün kaçacağı yer kalmamıştır. Pençe operasyonlarıyla teröristlerin ülkemize sızma ve intikal sahaları kapatılmış, iyice denetim altına alınmıştı. Işlem yapılmayan tek alan de Zap bölgesi kalmıştı. İşte Pençe-Kilit Harekatı’yla bu bölgede de hamdolsun bayram temizliği yapılmaktadır, canilerin defteri dürülmektedir. PKK/YPG için emniyetli hiçbir yer yoktur. Bölücü terör örgütü psikolojik facia içindedir. Kahramanlarımızın proaktif ve entegre çaba stratejisiyle terör örgütleri kırsal alanlardan sökülüp atılmaktadır. Terör nereden kaynaklanıyorsa, hainler nerede barınıp saklanıyorsa meşru hedef orasıdır ve and olsun hepsinin sonu gelmiştir. Irak’ın kuzeyinde yuvalanan terör örgütüne düzenlenen hava harekatları, Pençe 1-2-3; Pençe-Kartal, Pençe-Kaplan, Pençe-Şimşek operasyonlarıyla terör örgütünün yaşam damarları kesilmiş ve koparılmıştır.”

“Hainler başlarını mağara deliklerinden çıkaramaz ülkü gelmişlerdir”

PKK/KCK’nın sözde yürütme konseyi üyelerinden olan terör elebaşlarının nokta operasyonlarla tahrip edildiğini bildiren MHP lideri Bahçeli, Pençe-Kilit Harekatı ile ilgili, “Terör barınakları yerle bir edilmiş, sayıları 50’yi aşan terörist etkisiz ışık halkası getirilmiştir. Hainler başlarını mağara deliklerinden çıkaramaz ışık halkası gelmişlerdir. Başta Irak edinmek üzere bütün komşu devletlerimizin sınırlarına, siyasi ve toprak bütünlüğüne saygılı ve meşru müdafaa hakkı çerçevesinde terör örgütlerinin kafasına pençe darbeleri indirimli, sınırlarımız yılanlara. çıyanlara karşı kilitlenmiştir” diye konuştu.

“TSK strateji ve operatif anlamda epope yazmaktadır”

Bahçeli, şöyle konuştu:

“Allah nazarlardan saklasın, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz taktik ve operatif anlamda, önleyici strateji ustalığıyla destan yazmaktadır. Kanlı örgüt hamle ve toplu eylem yapabilme kabiliyetini yitirmiş, can çekişmeye başlamıştır. İlki 2018 yılının kart ayında devreye giren Pençe harekatlarının devamı ve tamamlayıcısı olan Pençe-Kilit hamlesiyle terör örgütü komaya sokulmuştur. Türkiye’nin kesintisiz mücadelesi yoluyla Irak topraklarında sınırlarımıza paralel şekilde doğuda Hakurk bölgesinden batıda Sinat-Haftanin’e kadar 270 kilometre uzunluğunda, 20 kilometre derinliğindeki bölge A’dan Z’ye güvenliğe kavuşturulacaktır. Eli ve vicdanı kanlı terörist Duran Kalkan, operasyonların devam etmesi halinde güya savaşı şehirlere taşıyacaklarını korkakça bahis etmiştir.”

“Terörist Kalkan elde etmek üzere terör elebaşlarının cezalandırılacakları günler uzaktan değildir”

Geçtiğimiz hafta Bursa’da infaz koruma memurlarına yapılan hamle ile İstanbul’da TÜGVA’ya yapılan bombalı saldırının PKK’nın ve taşeron örgütlerinin alçak bir eylemi olarak saptama edildiğini açıklayan MHP lideri Bahçeli, “İnanıyor ve kahramanlarımıza güveniyorum fakat, başta bu terörist Kalkan olmak üzere terör elebaşlarının cezalandırılacakları günler uzakta değildir. Bir babayiğidimiz, bir aslan parçamız, bir yiğidimiz Türkiye’yi tehdit etmeye yeltenen hainleri ümit ve temenni ediyorum ama ya leşini yere serecek ya da başlarına çuval geçirerek Türk adaletine teslim edecektir. Şehirlerimizde eylem hazırlığı içinde olan kim varsa tavsiyem kefenlerini de yanlarında taşımalarıdır. Şerefini kaybetmiş bir insan yaşayan ölüdür. Teröristler şeref ve namuslarını bedeli mukabilince satmış insanlık defolarıdır. Türk milleti bu canileri affetmeyecektir” ifadelerine yer verdi.

“Terörle uğraş gazilerimizin, şehitlerimizin alacak davasıdır, karşısında çıkanlar da şeytanın yanındadır”

Pençe-Kilit Harekatı’nda etkisiz hale getirilen teröristlerden bazılarının hüviyet ve ülkelerine bakıldığında fazla uluslu oluşlarının tesadüf olmadığını bildiren MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Terörle mücadele gazilerimizin, şehitlerimizin alacak davasıdır, karşı çıkanlar da şeytanın yanındadır. PKK ve taşeron örgütleri bir başka anlatımla Hınçak’tır, Taşnak’tır, ASALA’dır, Eoka’dır, Megali İdea’dır, FETÖ’dür, DEAŞ’tır, DHKP-C’dir, MLKP-C’dir, TİKKO’dur, Türk ve Kürt kanından geçinen, emperyalizmin namına istiklalimize namlu çeviren zulüm ve zillet figüranlarıdır. Bunlara takviye olan namertler de aynısıdır. Bunları koruyup kollayanlar da terörizmin alçak failleridir. Kahramanlar vurulunca yok, unutulunca ölürler. Kahraman toprağa düştü mü şehit, terörist düştü mü leş olur. Kararlılıkla belirtiyorum oysa ne kahramanlarımızı ne de sorulacak hesaplarını unutacağız” dedi.

“Zillet ittifakı adamakıllı yoldan çıkmış, hepten yozlaşmış, istikametini şaşırmıştır”

Bahçeli, şunları kaydetti:

“Siyasi ikbali için Türkiye’nin istikbaline gölge düşürmeye azmetmiş zillet ittifakı iyice yoldan çıkmış, hepten dejenere, istikametini şaşırmıştır. 24 Nisan 2022 tarihinde 6+1 formatında üçüncü defa toplanan partilerin iki taraflı açıklamasının, hayatın ve siyasetin herzamanki akışıyla, Türkiye’nin yüksek çaba anlayışıyla bağdaşan ya da çakışan bir yanı var mıdır? Milli egemenlik haklarımıza, tarihsel emanetlerimize, devletimizin ve milletimizin hükmü şahsiyetine hürmet ve bağlılık zillet ittifakı açısından laf konusu mudur? Zillet ittifakı Türk milletinin ekmeğini yese de gavurun kılıcını sallamaktan hastalık duymuyor. Bu ittifak ortakları sadece ‘Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’ masalıyla avunuyorlar. Toplanıp toplanıp dağılıyorlar. Sahte gülümsemelerle günü kurtardıklarını sanıyorlar” dedi.

“Zillet ittifakını Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem dolduruşuna getirip dairesel masa bildirilerini hazırlayan dış güçlerdir”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 6’lı masada buluşan Halk İttifakı için şu sözleri sarf etti:

“Her numara zillet ittifakında, ne ararsanız bu ittifakın düzensiz bohçasında. Bunların dilinde şehitlerimize rahmet yok, Türkiye’ye iltifat yok, teröristlere tepki yok, gelecekle ilgili umut yok, yüzlerinde meymenet yok. Kimin hesabına, kimlerin hizmetine siyaset yaptıklarını da bilmeyen değil. Zillet ittifakını Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem dolduruşuna getirip yuvarlak masa bildirilerini hazırlayan dış güçlerdir, Cumhur İttifakı’nın ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin mayası da, mimarı da, mihmandarı da büyük Türk milletidir. Bizim medarı iftiharımız, yegane mensubiyetimiz aziz milletimizdir, zillet ittifakının müşahidi ve membaı yabancı ülkelerin Türkiye’deki sefirleridir. Zillet ittifakı Türkiye’nin tarafında değildir, yol haritaları karışık ve bulanıktır. Nerede duruyorlar, hangi mihrakların esareti altındalar bundan böyle bilmeyen kalmamıştır.”

“Kılıçdaroğlu ve zillet ittifakı karanlıktır, kumpastır, kumpanyadır”

“CHP Genel Başkanı ne yapacağını, ne söyleyeceğini, hangi provokasyonu servis edeceğini şaşırmış vaziyettedir” diyen MHP Genel Başkanı Bahçeli, elektrik faturasını ödemeyeceğini açıkladıktan sonradan elektriği kesilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için, “Faturayı üç ay baştan başa ödemeyen Kılıçdaroğlu’nun beklendiği üzere elektriği kesilmiştir. Bu eğri zihniyet karanlıktan ülkemizin aydınlık ortamına gölge düşürmeye çalışmıştır. Şüphesiz olacağı buydu, bana kalırsa uyarmıştım, faturayı ödemezse elektriğinin kesilmesi gerektiğini açıklama etmiştim. Hatta Kılıçdaroğlu’na insani ve vicdani desteklemek adına bütün il teşkilatlarımızın birer kandil göndermesini talimatlandırmıştım. Nasıl olsa Kandil’e yabancılık çekmiyordu, nasıl olsa Kandil’e ümit bağlamıştı. Biz de onun anladığı ve bildiği Kandil’i yok de ışık saçan kandili adrese teslim göndermiştik. Huylu huyundan vazgeçmiyor, karanlık emelleri olanların tercihi yeniden karanlıktan mesaj vermektir. Kılıçdaroğlu ve zillet ittifakı karanlıktır, kumpastır, kumpanyadır. Bazı siyasi odaklar da faturayı ödemek için kuyruğa giriyor. Alın birini vurun ötekine, bunların tümü benzer tornadan çıkmış gibidir” ifadelerini kullandı.

“Zillet ittifakının trafoları patlak, enerji nakil hatları kopuk, zihni ve siyasi santralleri ise bozuktur”

MHP lideri Bahçeli, konuşmasına şöyle devam etti:

“Kılıçdaroğlu fellik fellik karanlıkları dolaşırken, karanlıktan rant elde etmeyi planlarken, hiç kimse unutmasın oysa, Türkiye’nin hayat ve varlık ışığını söndürmeye katiyen güç yetiremeyecektir. Zillet ittifakının trafoları patlak, enerji nakil hatları kopuk, zihni ve siyasi santralleri ise bozuktur. Sayın Kılıçdaroğlu bilmelisin oysa, Türkiye’yi karanlığa boğamayacaksın, iç ve dış mahreçli çıkarcı yarasalara bu aziz vatanı peşkeş çekemeyeceksin. Hz. Mevlana’nın dediği gibi, ey Kılıçdaroğlu, ümitsizlik köyüne gitme, ümitler var, karanlığa doğru yürüme güneşler var. Korkunun palazlandığı yer karanlıktır. Kılıçdaroğlu’nu da nefret edilen şey dağları sarmıştır. Kafasının içi gece gibi karanlık düşüncelerle doludur. Zillet ittifakı 2023 yılının Haziran ayında kaybedecek, altına imza attıkları müşterek açıklamaları da başlarına külah diye geçirilecektir.”

“Sözde Ermeni soykırımıyla ilgili kanun teklifi aranje etmek ecdadımıza hakarettir”

Bahçeli, HDP Milletvekili Garo Paylan’ın ‘1915′ olaylarıyla ilgili kanun teklifine ilişkin şunları söyledi:

“23 Nisan’ın bir gün öncesinde Gazi Meclisi’mizin 102’nci yıl dönümünü kutlamaya hazırlanırken, TBMM’ne HDP’li bir müptezel kadar sunulan kanun teklifinde sözde Ermeni soykırımının tanınması istenmiş, fazla şükür bu rezil öneri derhal küçük düşürücü sahibine iade edilmiştir. Maalesef TBMM’nin çatısı aşağıda diasporanın bir ajanı bulunmaktadır. Sözde Ermeni soykırımıyla ilgili kanun teklifi hazırlamak ecdadımıza hakarettir, hıyanettir, su katılmamış bir müfteriliktir. Böylesi bir zelilin, böyle bir fitnecinin TBMM’de yer alması hepimiz adına bir züldür. Bu kokuşmuş milletvekilinin kimden cesaret aldığı, kimlerle dayanışma içinde olduğu ayan demeç ortadadır. Iddiaya Göre soykırım iddiasının kanun teklifi olarak hazırlanması Türkiye’yi tahrik etmek ve milletimizi töhmet aşağı bırakmak için kurgulanmıştır. Herkesi uyarıyorum TBMM, Meşrutiyet Meclisi değildir. Gayrimüslim azınlıkların meydan okuma yeri değildir. Gözümüzün içine baka baka Türk milletine katliamcı, soykırımcı diyenlerin barınacağı, bulunacağı, buluşacağı bir mekan katiyen değildir. 1915 olaylarının içyüzünü, perde arkasını, ana mahiyetini saptırmak bir defa tarih suçudur, Türk milletine saygısızlıktır. Bu çatı aşağıda güya soykırımı tanıyan ve kabul eden varsa, bunu aklından zeka geçiren bulunuyorsa yeri ve adresi TBMM olamaz, olmamalıdır.”

“Bizim geçmişimiz Türk’tür, bugünümüz Türk’tür, yarınımız da Türk olacaktır”

TBMM’nin gayrimüslim azınlıkların meydan okuma yeri olmadığını söyleyen Bahçeli, 1915 olaylarının içyüzünü, perde arkasını, ana mahiyetini saptırmanın tarihi bir kabahat ve Türk milletine saygısızlık olduğunu vurguladı. Bahçeli, Paylan’ın teklifine CHP’den gelen ‘Herkes kendi işine baksın’ açıklamasına ilişkin de şunları söyledi:

“Esasen suç ortaklığı alenileşmiştir. Bir Takım siyasiler de özneyi gizleyip bu teklifi yalnızca hadsizlikle eş tutmuştur. Bu yalnızca hadsizlik değildir, bu tip güçsüz tenkitlerle geçiştirilecek bir mesele olmayıp bize kadar şerefsizliğin daniskasıdır. Bir De CHP’li bir milletvekili de güya soykırım yalanının peşine takılmıştır. Ama partisinden isabetli ve önemli tek bir itiraz gelmemiştir. Sayın Kılıçdaroğlu, elektrikle ilgili konuştuğun kadar sözde soykırım iddialarıyla ilgili ne süre konuşacaksın? Soruyorum sana, iddiaya göre soykırım palavrasına takviye misin, değil misin? Yanına mısın, karşısında mısın? Selamsız Babacan boyunu fersah fersah aşarak, kanının gereğini yapmış ve ‘geçmişte yaşanan acıların faili biz değiliz’ diyerek akıllara durgunluk veren bir mesaj paylaşmıştır. Keza ‘hepimiz, ortak anlayış çerçevesinde birbirinin yarasını sarmaya çalışan Anadolu insanları olmalıyız’ sözleriyle akıldanelik yapmaya kalkışmıştır. Geçmişte acılar yaşanmıştır, fakat bu geçmiş, bu tarih Babacan’ın geçmişi, zilletin tarihi değildir. Bizim geçmişimiz Türk’tür, bugünümüz Türk’tür, yarınımız da Türk olacaktır.”

“Biden’ın bir kere daha güya soykırımdan bahsetmesi bizim nezdimizde hükümsüzdür”

ABD Başkanı Jeo Biden’in 1915 olayları için ‘Ermeni soykırımı’ demesine tepki gösteren MHP lideri Devlet Bahçeli, bunun kendi nezdinde hükümsüz olduğunun altını çizerek, “ABD Başkanı Biden’in 2021 tarihinde olduğu gibi bir kez daha iddiaya göre soykırımdan bahsetmesi bizim nezdimizde hükümsüzdür, hukuksuzdur, hayasız bir isnattır ve kınanmayı da yargı etmektedir. Politikacıların tarihi gerçekleri çarpıtıp kendilerini mahkeme yerine koymaları felakettir. Iddiaya Göre Ermeni çetelesi tutanlara soruyorum, sayıları 500 bini aşan Müslüman Türklerin katliamına niçin suskusunuz? Türkiye’nin onurlu tarihi üzerinden suçlanması haksızlıktır, insafsızlıktır, hukuken de skandal bir yanlıştır. Türk milletini insanlığa karşısında en ağır kabahat olan ‘soykırım’ suçu işlemiş ezik, kirli ve zarar görmüş bir ahali konumuna düşürmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir” dedi.

“HDP, PKK’nın ve Ermeni diasporasının çatlak sesidir, paslı silahıdır”

MHP lideri Bahçeli, sözlerini şöyle noktaladı:

“HDP, PKK’nın ve Ermeni diasporasının çatlak sesidir, paslı silahıdır, benekli tetikçisidir, kötürüm temincisidir ve Kürt kökenli kardeşlerimle hiçbir yakınlığı, hiçbir bağı, hiçbir alakası yoktur. HDP çağrıda bulunmak ceza demektir, melanet demektir, ihanet demektir. Bu ASALA hayranlarının, bu terör deposunun, bu bölücü ve yabancı odağın Türk siyasetinden silinip gideceği günler de inşallah fazla yakındır.”

Huzeyfe Tarık Yaman
 

sizlere yenihabervar.com farkıyla sunulmuştur

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir