Meksika’da tenis topu büyüklüğünde dolu yağdı

Meksika’nın San Luis Potos eyaletindeki Villa Hidalgo şehrinde yaşanan facia fiziki hasara yol açtı. Şehirde etkisini gösteren sağanak yağmur sonrası yaşanan batmış yağışı sebebiyle trafikteki bazı araçların camları kırılırken bazı evlerin çatıları da hasar gördü.

Yetkililer devasa batmış taneleri sebebiyle meydana gelen hasarın bilançosu ile ilgili hemen şimdi bir yorumlama yapmazken Villa Hidalgo şehrinin bazı sakinleri, camları kırılan araçlarının ve çatılarında delikler açılan evlerinin fotoğraf ve görüntülerini sosyal ağlarda paylaştı. Doymuş yağışı sırasında trafikte bulunan birçok aracın da camlarının kırıldığı bildiriliyor.

Yetkililer bölgede sağanak yağışların devam edeceğini bildirirken mümkün dolu yağışları konusunda da vatandaşları uyardı. Meksika Milli Su Komisyonu (Conagua) yaptığı açıklamayla, ülkeyi etkisi altına bölge soğuk hava dalgası nedeniyle San Luis Potos eyaletinin yanı sıra Veracruz, Oaxaca, Hidalgo, Tamaulipas, Puebla, Tabasco ve Chiapas eyaletlerinde da önümüzdeki günlerde şiddetli yağışların beklendiği bildirildi.

Saim Sevinç
 

sizlere yenihabervar.com farkıyla sunulmuştur

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir