İstanbul'daki TÜGVA binasına yapılan saldırıyla bağlantılı 1 kişi daha yakalandı

21 Nisan’da Gaziosmanpaşa’daki TÜGVA binasına karşın bombalı hamle düzenlenmiş, eylemin faili olduğu iddia edilen Halkların Birleşik Köklü Değişiklik Hareketi (HBDH) terör örgütü üyesi B.Y. adlı bir birey, dün Pendik’te yakalanmıştı. Yakalanan kavgacı ile ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “TÜGVA Temsilciliği binası önüne el işi patlayıcı bırakan terörist B.Y., İstanbul Polisi’nin başarılı operasyonu ile yakalandı.” ifadelerini kullanmıştı.

HBDH üyesi B.Y.’nin İstanbul Terörle Çaba Şubesindeki sorgusu sürerken, düzenlenen bombalı saldırıyla benzer olduğu ileri sürülen 1 şüphelinin daha saptama edildiği belirtildi.

Saldırıyla ilgili başlatılan soruşturma ile ilgili B.Y.’nin İstanbul’da kullandığı 3’ü Tuzla, biri Beykoz ve biri de Küçükçekmece ilçelerinde toplam 5 adrese karşın yapılan aramalarda, şahsın eylemden sonradan dönüş hemencecik giydiği kıyafetler ve dijital malzemelere incelenmek üzere el konuldu. Yapılan incelemelerde, eylemi gerçekleştiren değişken B.Y. ile irtibatlı olduğu saptanan K.Ç. adlı bir şüphelinin daha bu sabahtan düzenlenen operasyonla yakalanarak gözaltına alındığı öğrenildi.

Şüpheli, ifade işlemleri için İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.
Zanlının polisteki sorgusu devam ediyor

Vefalı Kahraman
 

sizlere yenihabervar.com farkıyla sunulmuştur

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir