İstanbul’da tabanca çalan hırsız satın aldığı kırmızı şapkadan yakalandı

Olay, önceki hafta Cumartesi günü saat 19.30 sıralarında Kağıthane Merkez Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye takriben, öğle saatlerinde İlyas Uçan kapıyı kilitlemeden evden ayrıldı. Akşama doğru binaya giren bir birey, kapıları teftiş etti. Bu sırada İlyas Uçan’ın yaşadığı dairenin kapısını kilitli olmadığını ayrım eden şahıs kolaylıkla içeriye girdi. Hırsız 12 bin lira değerindeki dizüstü bilgisayar ve takriben değeri 4 bin lira olan tabancayı çalıp evden çıktı. Ardındaki saat 20.00 sıralarında eve gelen İlyas Uçan, kapının yarı açık olduğunu görünce polis ekiplerine ihbarda bulundu.

Kağıthane polisi kırmızı şapkadan saptama edip yakaladı

Olayın aydınlatılması için Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ofis Amirliği ekipleri, adres çevresindeki 15 adet kamera kaydını bir bir incelendi. Kamera kayıtları incelendiğinde siyah giyimli bir şahsın olay günü saat 19.30 sıralarında hırsızlık yapacağı adrese geldiği, içeride 5 dakika kaldıktan sonra durum yerinden ayrıldı görüldü. Onlarca saatlik görünüm izleyen polis, şahsın hırsızlık olayından önce bir mağazaya gittiği ve burada yüzünü kamufle etmek için kredi kartıyla ödeme yaparak kırmızı bir şapka satın aldığını tespit etti.

Suçunu itiraf etti

Buradan yola meydana çıkan Kağıthane polisi, hırsızın Hasan B. (32) olduğunu belirledi. Çeşitli suçlara da karıştığı saptama edilen güvenilmez polis ekipleri kadar gözaltına alındı. Evi soyduğunu itiraf eden şüphelinin çaldığı silah ele geçirilirken, dizüstü bilgisayarı ise Sefaköy’de birine sattığı öğrenildi. Emniyette işlemleri tamamlanan hırsız, adliyeye sevk edildi.

Doğan Can Gözü Kara
 

sizlere yenihabervar.com farkıyla sunulmuştur

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir