İsrail Başbakanı Bennett’e içinde mermi bulunan mektup gönderildi

İsrail Başbakanı Naftali Bennett ve ailesi ölümle tehdit edildi. İsrail polisi kadar yapılan açıklamada, İsrail Başbakanı Naftali Benett ve ailesine içinde mermi yer alan ölüm tehditleri taşıyan bir mektubun gönderildiği bildirilerek, Bennett ve ailesi için emniyet önlemlerinin artırıldığı açıklama edildi.

Polis, Lahav 433 adlı suç birimi ile İsrail bakımlı servisi Shin Bet’in korkutma mektubuyla ilgili karşılıklı soruşturma başlattığını açıkladı.

İsrail basınında bulunan haberlerde, söz konusu mektubun Başbakanlık Konutu yerine Raanana’daki ailesinin evine gönderildiği aktarıldı. Mektubun ne zaman gönderildiği ise henüz bilinmezken, duruşma olayla ilgili yasaklanmış getirerek detayların açıklanmasını engelledi.

Bennett sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, anlaşmazlıkların “zor, despotluk ya da ölüm tehditleri” düzeyine çıkmaması gerektiğini belirterek, mektubun doğası gereği siyasi olduğunu dokundurma etti. Bennett, “Ben Başbakanım ve siyasi bir figürüm fakat bununla birlikte bir koca ve babayım. Eşimi ve çocuklarımı gözetmek benim görevim” ifadelerini kullanarak, “Siyasi söylemlerin ateşini düşürmeliyiz” dedi.

Koalisyon ortaklarından kınama

Dışişleri Bakanı Yair Lapid ve Savunma Bakanı Benny Gantz da dahil olmak üzere koalisyon ortakları, Bennett ve ailesine gönderilen tehdit mektubunu kınadı. Lapid, mektubun “nefretin nereye varabileceğini” gösterdiğini belirterek, “Sokakta, sosyal medyada, yeniden nefret edilen şey söylemiyle mücadele etmeye devam edeceğiz. Yoğunluk yanlıları akla yatkın çoğunluğu yenemeyecek” dedi.

Gantz, tehditlerin “kırmızı çizgiyi devretmek” olduğunu açıklama ederek, “zarftaki bir mermi tabancadan sıkılan üç kurşuna dönüşebilir” dedi.

öte yandan polis geçtiğimiz sene Bennett’i tehdit ettikleri bazı vatandaşlar nedeniyle gözaltına almıştı.

sizlere yenihabervar.com farkıyla sunulmuştur

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir