Beykoz’da ‘arabayı neden buraya park ettin’ dedi, komşusuna bıçakla saldırdı

Olay, 23 Aralık 2021 tarihinde saat 18.30 sıralarında Beykoz’da yaşandı. Ailesiyle birlikte yaşayan Kemal Dönmez, iddiaya göre aracını çıkmaz sokaktaki evinin önüne park etti. Araçların yolu kapattığını söyleyen ast komşusu Emre Birdal, elinde bıçakla gelip Dönmez’in kapısını çaldı. Dönmez’in dışarı çıkmamasına sinirlenen Birdal, eve girmek istedi. Çıkan arbedede Kemal Dönmez’in babası Engin Dönmez bıçakla elinden yaralandı.

İçeri giremeyen şahlanmış komşu, bir süre elindeki bıçakla dışarıda bekledikten daha sonra kapıya vurarak Dönmez’i her tarafta dışarı çağırdı. İhbar üzerine durum yerine polis ve afiyet ekipleri sevk edildi. Emre Birdal gözaltına alınırken, elinden yaralanan baba Engin Dönmez çare edildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Emre Birdal, çıkarıldığı mahkemede adli yoklama şartıyla özgür bırakıldı.

Olayı anlatan Kemal Dönmez, “Olay günü evde oturuyorduk. Evimizin zilleri çaldı. Babamın zili, bizim zil, bütün ziller çaldı. Biz de altında indik bir şey var diye. Kavgacı şahıs elinde bıçakla geldi. Bu arabanın niye burada diye sordu. Ben de ne olduğunu anlamadım. aniden küfür ederek üzerimize saldırdı. Daha Sonra apartman kapısından elini sokarak babamın elini yaraladı. O sırada biz kapıyı kapatıp kendimi güvene almaya çalıştık. Sonra polisi aradık. Kavgacı şahıs biraz daha kapıyı yumrukladıktan daha sonra polis geldi. Kendisi emrindeki komşumuz. İddiasına kadar aracımız yolun ortasında. Lakin arabayı da park ettiğimiz yer kendi arsamız oluyor. şimdi duruşma sürecindeyiz. Mahkemeye çıkacağız. On takvim komşumuz. Can ve mal güvenliğimizin sağlanmasını istiyoruz. şimdi tedirginiz. Hala yanımızda duruyor” dedi.

Bıçaklı saldırı anı güvenlik kamerasında

öte taraftan, yaşanan bıçaklı hamle hatıra emniyet kamerasına yansıdı. Görüntülerde, Emre Birdal’ın elindeki bıçakla evin önüne gelerek Kemal Dönmez’i dışarı çağırdığı, Emre Birdal’ın elindeki bıçakla eve girmeye çalıştığı, taraflar aralarında çıkan arbedenin arkasından Birdal’ın kapının önünde beklediği ve sonradan kapıya vurmaya başlayan Birdal’ın çevredekiler tarafından sakinleştirilmeye çalışıldığı görülüyor.

Ömer Karaoğlu – Aykut Baskı – Sevgi Canpolat
 

sizlere yenihabervar.com farkıyla sunulmuştur

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir