Doktora kurşun yağdıran sanıktan mahkemede "pes" dedirten sözler

Kayseri Yargı Sarayı 1. Ağır Cinayet Mahkemesi’nde görülen duruşmaya esir sanıklar M.G., S.D. ve İ.A. tutuklu bulundukları canice infaz kurumundan Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken, esir davalı S.D. duruşmada yer almadı. Müşteki doktor Erdal K. ile taraf avukatları da duruşmaya katıldı. Cumhuriyet savcısı esir sanıklar M.G. ve S.D.’nin ‘tasarlayarak bile bile öldürmeye teşebbüs’ suçundan, esir sanıklar İ.A. ve S.D.’nin ise ’kasten bile bile öldürmeye azmettirme’ suçundan cezalandırılması yönünde mütalaa verdi.

1

“İSTESEM ÖLDÜRÜRDÜM”

Doktor Erdal K.’ya silahla saldırgan sanık M.G. savunmasında, “Benim öldürmek gibi bir niyetim yoktu. İstesem öldürürdüm. Hekim bana zıt bir üslupla geldiği için aniden oldu” dedi.

“NİYETİM OLSA ARABAYI SÜRERKEN ALEV EDERDİK”

Davalı S.D. ise, “Ben silahı görür görmez M.G.’nin yanında gitmedim. Bizim öldürmek gibi bir niyetimiz olsa arabayı sürerken ateş ederdik. 8 aydır tutukluyum. Tahliyemi ve beraatımı talep ediyorum” ifadelerini kullandı.
M.G.’yi azmettirdiği iddiası ile yargılanan sanık İ.A. da, “Ben kimseyi azmettirmedim. Uzun süredir tutukluyum. Beraatımı talep ediyorum” dedi.

Mahkeme heyeti, davalı avukatlarının mütalaaya aleyhinde savunma gerçekleştirmek için zaman istemeleri üstüne duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

2

OLAYIN GEÇMİŞİ

Kayseri’nin Develi ilçesine alt Camicedit Mahallesi Tren Caddesi üstünde meydana gelen olayda İlçe Devlet Hastanesi’nde görevli doktor Erdal K., meslek çıkışı M.G.’nin (37) tabancalı saldırısına uğramıştı. Erdal K. yaralanırken, durum yerine polis ve afiyet ekipleri sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen polis şüpheli M.G.’yi kıskıvrak yakalarken, yaralanan Erdal K. ise ambulansla Develi Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınmıştı. Gözaltına alınan M.G.’nin çok sayıda suç kaydının olduğu öğrenildi. (İHA)

3

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ sizlere yenihabervar.com farkıyla sunulmuştur

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir