Son dakika: Kabine toplantısı sona erdi! Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Kabine toplantısı, saat 15.30’da başlamıştı. Kritik buluşma 2 saat 20 dakika sürdü.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Kabine’de gerektiğinde yeni şartların değişmesi yapabiliriz. Revizyona gitmemiz normaldir. Her metamorfoz bir sancak yarışıdır. Bizim için aslolan ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırmak, gençlerimize 2053 vizyonlarını hayata geçirebilecekleri büyük ve dinç Türkiye’yi emanet etmektir.

Sanayi kuruluşlarına uygulanan kısmi enerji kesintisini manâlı ölçüde azalttık. Yakında tamamen kaldırıyoruz.

KARLA ÇABA

Türkiye son yılların en bereketli, onunla birlikte en zahmetli kışını geçiriyor. Son haftalarda yağan karla bu yıl için gizli nefes aldık. Şehirlerarası yollarda, ulaşımlarda farklı alanlara yönlendirilmiş sıkıntılar yaşandı. Fakat karla mücadelenin yeteri dek etkin yürütülemediği yerlerde vatandaşlarımızdan mağdur olanlar da oldu. Her şeye rağmen genel olarak verimli bir kış mevsimi geçirdiğimizi söyleyebiliriz. Barajların dolmasını olumlu görüyoruz.

ELEKTRİK FATURALARI

Elektrik tarifelerinin bitmiş düzenlenmesi için direktifler verdim. en düşük tarifede günlük 5 kilovat olarak hesaplanan elektrik tüketim tutarını 7 kilovata dolayısıyla aylık tüketimi 150 kilovattan 210 kilovata çıkarıyoruz. Şubat ayında sarf edilecek elektriğin faturası, vatandaşlarımız lehine yapılacak yeni düzenlemeye uygun bir şekilde gelecektir.

YARDIM PAKETİ

Dezavantajlı ailelerin anaokuluna ve başlıca sınıfına sürekli çocuklarına yönelik takvim 500 milyon liralık yeni bir takviye paketini hayata geçiriyoruz.

Engellilere yönelik bu yılın ilk memur atamasını 8 Şubat’ta yapacağız. Kamuya 2 bin 927 engelli memur atanacak.

Çiftçiye takviye için 2022 tarımsal takviye ödemesini 29 milyar liraya çıkardık.

Kredi Garanti Fonu kefaleti ile kullandırılacak 3 yeni yardim paketi ile firmalarımıza 60 milyar liralık bir kefalet limiti açıyoruz.

Ayrıntılar geliyor…

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ sizlere yenihabervar.com farkıyla sunulmuştur

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir