Son Dakika: HDP'li Semra Güzel ile ilgili flaş gelişme!

Son dakika haberine kadar TBMM Hazırlık Komisyonu, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in dokunulmazlığının kaldırılması hakkında hazırlanan iki farklı Cumhurbaşkanlığı tezkeresini görüşmek için toplandı.

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can’ın başkanlığında toplanan ve başında foto muhabirlerinin çekim yapmasına müsaade edilen kurul toplantısı, daha sonra basına kapalı gerçekleştirildi.

Ramazan Can, yaklaşık 1 saat süren komisyon toplantısının sonunda basın mensuplarına yaptığı açıklamada, sürecin sıradan şekilde ilerlediğini ve komisyonun Çarşamba günü saat 14.00’te her tarafta toplanacağını açıkladı.

Çarşamba günkü oturumda Güzel’in yerine bir başka milletvekilinin savunma yapabileceğini ifade eden Can, “Biz devlete ait tebligatımızı yaptık. Keza TBMM internet adresinden keza de kişisel olarak danışmanına elden tebligatı yapılmıştır. Savunma hakkı kutsaldır. Çarşamba günü saat 14.00’te Hazırlık Komisyonu üyesi olmayan bir milletvekilini görevlendirerek yetki verirse kendisini dinleyeceğiz, savunmasını alacağız.” dedi.

1024xauto

HDP’li milletvekili Semra Güzel’in PKK’lı teröristlerle fotoğrafı ortaya çıkmıştı. Güzel’in dokunulmazlığının kaldırılması için hakkında fezleke düzenlenmişti.

AA

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ sizlere yenihabervar.com farkıyla sunulmuştur

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir