Son Dakika: Asiye Ateş taburcu edildi

Son dakika haberine göre Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde 22 Aralık 2021 tarihinde iki pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğrayan 4 yaşındaki Asiye Ateş ağır yaralanmıştı. İlk müdahalesinin ardından Gaziantep Üniversitesi Araştırma ve Kullanım Hastanesi’ne kaldırılan minik Asiye, Gaziantep’teki özel bir hastaneye sevk edilmişti. Sağlık Durumu Bakanı Fahrettin Koca, Asiye Alev’in tedavisini Türkiye’nin ilk yüz ve çift kol nakillerini gerçekleştiren Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Esas Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan’ın takip etmesini istedi.

2ece9881-fe22-4840-b0dc-0f6a540b66e9

Ufak Asiye, Sıhhat Bakanlığının görevlendirdiği hava ambulansıyla Gaziantep’cilt 25 Aralık’ta Akdeniz Üniversitesi Hastanesine getirilerek tedavisine başlandı. 1 gün sonradan ise Özkan ve ekibi göre takriben 4 saat süren birincil seans ameliyatı ile Asiye’ye kalça ve sırtından doku nakledildi. Başarılı geçen ameliyatın arkasında Asiye, 2 gün sonra uyandırılıp, 29 Aralık’ta olağan servise alındı. 14 Ocak’ta Asiye’ye kulağındaki zarar ve yüz felcine karşın sinirle ilgili operasyonlarda yapılmıştı. Küçük Asiye’nin 26 Ocak’ta işitme kaybına karşın kulağına da operasyon yapılmıştı.

5b22e959-33d9-4c22-9580-29e22f2b49b2

TABURCU OLDU

Annesi Zeynep Ataş’in kucağında hafif ticari araca binen Asiye Alev’in yüzünde maske ve keyfinin yerinde olduğu görüldü.
Baba Hüseyin Ateş, “Fazla iyiyiz Allah’a şükür olsun. Cumhurbaşkanımıza, Sağlık Bakanımıza ve bütün çalışanlara teşekkür ediyorum. derhal Allah’a şükür durumu çok iyi. 1.5 ay sonradan geri geleceğiz” dedi.

Yakınlarının aracıyla minik Asiye ailesiyle havalimanına hareket etti.

İHA

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ sizlere yenihabervar.com farkıyla sunulmuştur

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir