Son dakika: 28 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı! En korkunç gün

Son dakika: 28 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı! En korkunç gün

Türkiye’de gün gün koronavirüs vaka ve ölüm tablosu! Ne dek gördü?

GALERİNİN DEVAMI<p>Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesi hız kesmeden kararlılıkla devam ediyor.<br />
<br />
Ülkemizde görülen koronavirüsü kapsamında vaka sayıları günlük olarak açıklanıyor. Sağlık Bakanlığı corona virüs canlı verileri kamuoyuyla paylaşmaya devam ediyor. Zaman ilerledikçe tablolardaki büyük değişim dikkat çekiyor.<br />
<br />
<span style= İŞTE GÜN GÜN KORONAVİRÜS TABLOSU

”/>

Türkiye’de son 24 saatte 438 bin 252 Kovid-19 testi yapıldı, 93 bin 586 kişinin testi fazla çıktı, 210 kişi yaşamını yitirdi.

Günün tablosuna ilişkin Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, ”Virüs eski gücünde değil. Çoğalan sayılar sebebiyle endişelenmeye mahal yok. Büyüklerimizi ve kronik hastalıkları olanları koruyup, kişisel tedbirlere uyarak bayağı hayatımıza devam edeceğiz. Aşılarımızı dikkatsizlik etmeyelim. Kendi gücümüz Turkovac var.” ifadelerini kullandı.

Afiyet Bakanlığı kadar Türkiye’nin yeni korona virüs tablosu açıklandı. 28 Ocak’ta açıklanan 24 saatlik verilere kadar 93 bin 586 vaka saptama edilirken, virüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 210 oldu. Bir günde toplam 438 bin 252 test yapılırken, iyileşen hasta sayısı 85 bin 503 oldu.

Sıhhat Bakanlığı kadar açıklanan tabloda, 2 doz aşılama verilerine de yer verildi. minimum 2 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere kadar Türkiye’de 2. doz aşılama sıradan yüzde 84,35 oldu. 1. doz ortalaması yüzde 92,47 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 141 milyon 612 bin 186’a yükseldi.

2 doz aşılamada ilk sırada Osmaniye var

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna kadar yüzde 88,8 ile Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Osmaniye’yi Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Manisa takip etti.

minimum aşılama Şanlıurfa’da

Bakanlığın tablosuna tarafından yüzde 61,2 ile Türkiye’de asgari aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’yı sırasıyla Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ peşine düşüp takip etti.

sizlere yenihabervar.com farkıyla sunulmuştur

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir