Memurların ardından bir ek zam da kamu işçilerine! Ocak ayı maaşlarına yansıtılacak

Alıştırma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ve Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası (TÜHİS) Genel Sekreteri Adnan Çiçek’in dün imzaladığı protokolle, millet işçisine de yüzde 2,5’luk ilave zam verildi. Hükümetin, millet çalışanlarını enflasyona ezdirmeme politikası doğrultusunda memur ve sözleşmeli personele yapılan ek zam, millet kurumlarında alıştırma barışını sağlamak amacıyla tüm halk işçisine de uygulanacak.

OCAK MAAŞLARINA YANSITILACAK

Yüzde 2,5’luk ek zam 1 Ocak’tan itibaren geçerli olacak. Bir defaya kasten verilen laf konusu zam, 1 Ocak 2022’de emekçi ücretlerine uygulanan zam sonrası oluşan son ücretler üzerine yapılacak.

KAMU KURUMLARI PROTOKOLE AKTARMAK ZORUNDA

Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu’nun Ilave 2’nci maddesi kapsamındaki kamu kurum ve kuruluşları, 11 Ağustos 2021’de hükümet, kamu patron sendikası ve emekçi sendikaları konfederasyonları aralarında imzalanan “2021 Yılı Halk Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Anlaşma Protokolü”ne ve onun eki niteliğindeki “Ilave Çerçeve Uzlaşma Protokolü”ne uymakla yükümlü olacak.

YARGI-İŞ: TALEBİMİZİN OLUMLU SONUÇLANMASINDAN MEMNUNUZ

Konu hakkında bir değerlendirme yapan ADALET-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, “Hükümetimizin ulus çalışanlarını enflasyona ezdirmeme politikası doğrultusunda ilave zam talebimizi olumlu sonuçlandırmasından duyduğumuz memnuniyeti ifade ediyoruz. Ilk Kez Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Alıştırma ve Sosyal Emniyet Bakanımız Sayın Prof. Dr. Vedat Alim’e, Hükümetimize ve Millet İşveren Sendikasına teşekkür ediyoruz.Yüzde 2.5 oranında ilave zammı taşıyan Kamu çerçeve ek protokolü manâlı bir mücadele ve gayretimiz sonucu yeni ve hoş bir başvuru olmuştur. Ilave protokolün bütün millet işçilerine ve üyelerimize bahtı açık olmasını dileriz.” dedi.

Millet, Zam, Ekonomi, Aktüel, Haber

sizlere yenihabervar.com farkıyla sunulmuşturBy admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir