Emniyet, İstiklal Caddesi'yle ilgili iddiaları yalanladı: Kürtçe'nin yasak olduğuna ilişkin...

İstanbul Güvenlik Müdürlüğü, İstiklal Caddesi’nde müzik yapan gruba ilişkin sosyal ağ üzerinden yapılan paylaşımların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

EMNİYET’TEN AÇIKLAMA

İl Güvenlik Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Beyoğlu ilçesindeki İstiklal Caddesi’nde müzik yapılırken oluşan kalabalığın, güzergahta kullanılan tramvay ile ambulans ve itfaiye araçlarının geçişine engel olduğu, vatandaşlardan ve çevredeki işletme sahiplerinden de yoğun şikayetler yapıldığının anlaşıldığı belirtildi.

İlgili kurumlarla koordineli olarak yapılan çalışmalarda geçmiş dönemlerde İstiklal Caddesi üzerinde belirlenen noktalarda her türlü müzik yayınına müsaade edildiği hatırlatılan açıklamada, “Ancak sonra belirlenen noktaların kaldırılması sebebiyle müdahale yapılmıştır. Tatbik sebebiyle Kürtçe’nin yasaklanmış olduğuna ilişkin bir idrak oluşturulması ve konunun bu şekilde yansıtılmasını esefle karşılıyoruz. sosyal ağ üzerinden yapılan paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır.” ifadeleri kullanıldı.

NE OLMUŞTU?

İstiklal Caddesi’nde çekilen bir video, sosyal medya platformlarında paylaşılınca gündeme oturdu. Yayınlanan video ile cadde üstünde Kürtçe şarkılar söyleyerek parasını şampiyon cadde sanatçılarının engellendiği iddia edildi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ sizlere yenihabervar.com farkıyla sunulmuştur

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir