EGO CEP'te uygulaması güncellendi

EGO CEP’te uygulaması güncellendi

ANKARA – EGO Genel Müdürlüğü, “BENLIK CEP’te” mobil uygulamasını kendi imkanlarıyla güncelleyerek yeni arayüzü ile daha hızlı ve daha elverişli hale getirdi.

BENLIK Genel Müdürlüğü, teknolojik yenilikleri peşine düşüp takip ederek Başkentlilerin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Özel Insanlar Otobüsleri, Özel Toplu Nakliye Araçları ile BENLIK Otobüslerinin takibine olanak veren ve otobüs hatları ile ilgili tüm bilgilerin kullanıcılarla paylaşıldığı “BENLIK CEP’te” mobil uygulaması tasarım ve yazılım olarak güncellenerek vatandaşların hizmetine sunuldu.

Kullanıcı dostu dilekçe

Kullanıcı dostu arayüzüyle ayrıca daha elverişli hem de daha seri bir mobil başvuru haline gelen EGO Cep’te, son güncellemeyle birlikte vatandaşlar göre bundan sonradan daha bakımlı kullanılabilecek.

“Google Play” ile “App Store”dan indirilebilecek dilekçe iOS ve Android platformlarda karşılıklı bir tasarımla güncellenerek kullanıma açıldı.

Tasarruf sağlandı, bildir butonu eklendi

Uygulama iyice EGO Genel Müdürlüğünün kendi imkan ve kaynaklarıyla güncellenirken, bu sayede yaklaşık 1 milyon TL tasarruf elde edildi.

Kullanıcılar başvuru sayesinde ANKARAKART bakiye bilgilerini peşine düşüp takip ederek geçmişte yapılan işlemleri yoklama edebilir ve kartlarına kredi kartı ile bakiye yükleyebilir ışık halkası geldi.

Yolcular güncelleme ile bundan sonra direkt önerge ve şikayetlerini süratli bir şekilde “Bildir” butonu ile Başkent 153’e iletebilecek.

Güncelleme sonrası şikayetlerde azalma

Güncelleme sonrası kullanıcıların bir defaya kasıtlı olarak kişisel ve kart bilgilerini baştan girmeleri gerektiğini ve bundan sonraki güncellemelerde bu bilgilerin otomatik olarak aktarılacağını gösteren EGO Genel Müdürlüğü Veri İşlem Daire Başkanı Ali Yayla, şöyle konuştu:

“Uygulamada süre içerisinde bir takım aksaklıklar görüldü. Toplu taşıma araçlarımızda kullanılan araç peşine düşüp takip sistemimiz eskimişti. Sistem yenilenemediği için teknolojik olarak geri kalmıştı. Araç takip sisteminin yenilenmemesi nedeniyle de BENLIK CEP’te uygulamasında sıkıntılar yaşanıyordu. Yüklenici firmayla ekim ayında başlayan Araç Takip Sistemi onarım çalışmaları başarıyla tamamlanmıştır. Yapılan yeni güncelleme baştan sona Başkent153’e gelen şikayetler de yüzde 80 oranında azaldı.”

Plato, BENLIK CEP’te uygulamasının yeni tasarımının sade ve süratli yapısıyla kullanıcılara otobüsün nerede olduğu, ilgili durağa ne süre geleceği, hareket saati ve hat güzergahı gibi bilgilere çok daha basit ulaşma imkanı sağlayacağını da ekledi.

EGO CEP'te uygulaması güncellendi
EGO CEP'te uygulaması güncellendi
EGO CEP'te uygulaması güncellendi

sizlere yenihabervar.com farkıyla sunulmuşturBy admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir