Ece Erken’e ambulans yanıtı: Olay yerine 7 dakika 43 saniyede ulaştı

Ece Erken’e ambulans yanıtı: Olay yerine 7 dakika 43 saniyede ulaştı

Beşiktaş Kulübü’nün eski yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun öldürüldüğü durum sonrası meşhur sunucu Ece Erken ambulansın durum yerine 40 dakika sonra geldiğini ileri sürmüştü. Bu iddiaya İstanbul İl Afiyet Müdürlüğü’nden yanıt geldi. Müdürlük,  “İlk çağrı gelişi olan saat 00.39’dan sonra, ambulansımız olay yerine 7 dakika 43 saniyede ulaştı.” açıklamasını yaptı.

“KAN KAYBINDAN ÖLDÜ” DEDİ

Ece Erken sosyal ağ paylaşımında, “Balıkçıya en yakın hastanenin arabayla mesafesi yalnızca 5 dakika. Saat 00.20’de trafik de yok ve ambulans 40 dakikada geliyor! Ve kocam kan kaybından ölüyor. Önce katillerin yakalanmasını, daha sonra da bu ambulansın gecikmesin sebebini öğrenmek istiyorum. Bulana dek da peşini bırakmayacağım” diyerek tepki göstermişti.

ECE ERKEN’i YALANLADI

Ece Erken’in paylaşımının arkasından İstanbul İl Afiyet Müdürlüğü konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, Mahmutyazıcıoğlu’nun silahla öldürülmesinin peşinde sosyal medyada gerçeği yansıtmayan ifadelerin kullanıldığına uyarı çekilerek şu ifadelere yer verildi:

“112 Komuta Kontrol merkezi kayıtlarından elde ettiğimiz bilgilere tarafından, saat 00.39’da ‘İki birey vuruldu’ açıklamalı ihbar personelimiz göre alınmıştır. Saat 00.41’de adrese yakın iki ayrı merkezimizden ekiplerimiz yönlendirilmiştir. Ateşli silahla yaralanmış kişilerden ağır olan yaralıya durum yerine saat 00.47’de ilk varan ambulansımız tarafından ivedi müdahalesi yapılmış olup, saat 00.56’da durum yerinden ayrılmış ve saat 01.00’da hastaneye yolda tedavisi yapılarak (kalp masajı yapılarak) ulaştırılmıştır.”

AMBULANS 7 DAKKA 43 SANİYEDE ULAŞTI

Mahmutyazıcıoğlu’na 01.42’ye değin hastanede müdahale yapıldığının belirtildiği yazılmış açıklamada, “01.42’ye dek müdahale üretilmiş ve sonrasında ölüm kararı verilmiştir. İlk çağrı gelişi olan saat 00.39’dan sonradan, ambulansımız durum yerine 7 dakika 43 saniyede ulaşmış olup, ilk müdahalesi yapıldıktan sonra, olay yerinden sağlık kuruluşuna 4 dakika 23 saniyede ulaştırılmıştır” denildi. sizlere yenihabervar.com farkıyla sunulmuştur

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir