CHP’den ‘Adalet Bakanı Gül’ün istifası’ yorumu: MHP ve Soylu AKP’yi esir almış durumda

CHP’den ‘Adalet Bakanı Gül’ün istifası’ yorumu: MHP ve Soylu AKP’yi esir almış durumda

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Yargı Bakanı Abdülhamit Gül’ün İçişleri Bakanı Süleyman Asilzade’nun baskısı sebebiyle görevinden alındığını iddia etti. Erkek ‘İçişleri Bakanı hemen görevden alınmalıyken bireysel verilerin korunmasıyla ilgili buna tepki bildiren Yargı Bakanı görevden alınıyor. Nasıl Olursa Olsun Soylu ve MHP, Saray iktidarı AKP’yi tutsak almış durumda” dedi.

Cumhuriyet’te yer alan habere tarafından Erkek, “Tek adam sisteminde aranıyor, affını talep et deniyor. İstifa yok, bu bir görevden alma. Çok açık bir şekilde Asilzade ve MHP istediği için alındı. Gece yarısı alınan Cumhurbaşkanı kararlarıyla devletin çürümesi karanlıkta gerçekleşiyor. Kamu yönetiminde liyakat olmalıdır lakin bu sistemde bu olası yok. Bütün yetkiyi, bütün gücü bir kişiye verirseniz işte tablo böyle gerçekleşir” ifadelerini kullandı.

Muharrem Erkek şunları söyledi:

SOYLU VE MHP VE SARAY İKTİDARI AKP’Yİ REHİN ALMIŞ DURUMDA

“Emniyetin MOBESE kameralarındaki görüntülerin hukuka aykırı, şahısların özel hayatını ihlal eder şekilde ve siyasi hesaplar uğruna, siyasi çıkar uğruna kullanılması büyük bir skandaldır. Bu sistemin ne kadar çürüdüğünün açık bir göstergesidir. İçişleri Bakanı hemencecik görevden alınmalıyken bireysel verilerin korunmasıyla ilgili buna tepki bildiren Adalet Bakanı görevden alınıyor. Nasıl Olursa Olsun Asilzade ve MHP, Saray iktidarı AKP’yi esir almış durumda.” sizlere yenihabervar.com farkıyla sunulmuştur

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir