Alanya yaylalarında kar mesaisi

Alanya yaylalarında kar mesaisi

Alanya yaylalarında kar mesaisi

Kardan nedeniyle plato yolları kapandı, şehre gitmek isteyip mahsur kalan vatandaşlar yolların açılmasıyla kurtarıldı

ANTALYA – Alanya Belediyesi, kar yağışının hayatı olumsuz etkilediği yaylalarda mahsur kalan vatandaşların imdadına yetişti. Cenaze gibi nedenlerden nedeniyle yaylaya gitmek zorunda kalan vatandaşların yolu açılırken, yaylada mahsur kalan vatandaşlar da güvenle şehir merkezine ulaştırıldı.

Şehir merkezinde şiddetli yağışla, yüksek kesimlerde ise karla mücadelesini sürdüren Alanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, doğudan batıya, kuzeyden güneye hummalı araştırmalar yürütüyor. zaman zaman komşu ilçelerin de yardımına koşan ekipler, Gedevet, Dere, Çay Türbelinas, Mahmutseydi, Türktaş, Süleymanlar başta almak üzere kar yağışının etkin olduğu bölgelerde mahsur kalan vatandaşların imdadına yetişti.

Seyahat zorunluluğu olan vatandaşların yolu açıldı

Cenaze sebebiyle Nehir Mahallesi’ne gitmek zorunda olan ancak kar nedeniyle kapanan yolda mahsur kalan vatandaş, yardım talebine hemen geri dönüş sağlayan Alanya Belediyesi’ne teşekkür etti. Mahsur kaldığı yerden kurtulan Talat Yıldız isimli bir yurttaş, “Yollar yağış sebebiyle kapalıydı. Cenazeye yetişmeye çalışıyoruz. Sağ olsun Alanya Belediyemiz yolumuzu açarak güvenli bir ışık halkası getirdi” dedi.

Alanya yaylalarında kar mesaisi
Alanya yaylalarında kar mesaisi
Alanya yaylalarında kar mesaisi

sizlere yenihabervar.com farkıyla sunulmuşturBy admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir