Aile katliamında şok detay: Evde bulunmayan 2 yeğenini öldürmek için arayışa girmiş

Edinilen bilgiye takriben, Serdivan ilçesi Gündoğan Sokak’ta meydana gelen olayda, şüpheli Ç.G., kardeşi Bedri Güler ile tartıştıktan daha sonra evine artan bir şekilde tüfeğini aldı. Daha sonrasında eve bitmiş geldiğinde ise kardeşi yengesi ve yeğenini tüfekle vurarak öldürdü. Konuya ilişkin çözümleme başlatan polis ekipleri, durum yerinde diğer bir tüfek daha buldu. Ekipler, olaydan sonradan harekete geçerek tır şoförü olduğu belirlenen Ç.G.’nin peşine düştü. Dron filosunu devreye sokan polis ekipleri durum mahallinin yakınlarında yer alan ormanlık alanda havadan araştırma yaparken, şehrin antre ve çıkışlarını kapattı. Şehrin muhtelif yerlerine denetleme noktası kuran ekipler, çoğunluğu tır edinmek üzere 400’e yakın araçta analiz yaptı, şüphelinin irtibatta olabileceği 20’ye yakın kişiyi de takibe aldı.

2 yeğenini öldürmek için arayışa girmiş

PTS ve KGYS’ye yansıyan görüntülerde şüphelinin M.T.T.’nin yoluyla Karasu ilçesinden yurtdışına kaçma planlamasını yaptığını belirleyen ekipler, şüphelileri ilçenin girişinde düzenledikleri operasyonla yakaladı. Konuyla ilişkileri olabileceği düşünülen şüphelinin eşi ve 2 çocuğu da ekipler göre gözaltına alındı. Kesin Olmayan Ç.G.’nin emniyetteki ifadesinde, önce kendisine alev edildiğini, korumak için alev ettiğini söylediği öğrenildi. bununla beraber şüphelinin, olay günü evde bulunmayan 2 yeğenini de öldürmek için arayışa geçtiği öğrenildi. Ekiplerin gerçekleştirdikleri operasyonlar neticesinde gözaltına alınan 5 birey, emniyetteki ifadeleri ardından adliyeye sevk edildi. Çıkarıldığı mahkemece güvenilmez Ç.G. tutuklanarak cezaevine gönderilirken 4 birey bağımsızlık bırakıldı.

Ne olmuştu?

Olay, 5 Nisan Salı günü Kemalpaşa Mahallesi Gündoğan Sokak’ta meydana geldi. Tapu meselesi yüzünden çıktığı bahis edilen kavgada evleri yakın olan Ç.G. (54), kardeşi Bedri (65), kardeşinin eşi Duriye (59) ve kardeşinin oğlu Tuncay Güler’e (31) tüfekle kurşun yağdırdı. Değişken durum yerinden kaçarken, durumun haber verilmesi üstüne durum yerine çok sayıda sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, yaptıkları birincil müdahale ardından 3 kişinin hayatını kaybettiğini belirledi. Ç.G.’nin kardeşinin evine gelerek nefret saçtığı esnada diğer 2 yeğenin de saklandığı ve polisler gelince kurtulduğu öğrenildi.

Burak Can Tokyürek – Orkun Kaya

sizlere yenihabervar.com farkıyla sunulmuştur

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir