Prof Dr. Teoman Duralı Tünellerinde sona gelindi! Cumhurbaşkanı Erdoğan açılışını yapacak

Dönemin Ulaştırma, Denizcilik ve leşme Bakanı Binali Şimşek tarafından temeli atılan ve Prof Dr. Teoman Duralı’nın adının verildiği tüneller ve sahil yolu projesinin yapımı tamamlandı. 5 Şubat tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından düzenlenen törenle açılması beklenen proje ile Zonguldak-Kilimli arasındaki 10,8 kilometrelik yol; 5,7 kilometreye düşecek.

AW532181_01

AÇILIŞ GÜNÜNÜ BEKLEYEN VATANDAŞLAR SAHİLİ GEZDİ

Kilimli ilçesi ilk kez edinmek üzere Filyos Limanı’na da dışarı giden yol proje ile kısalmış olacak. Araçların büyük kasaba içine girmesini önleyecek olan Prof Dr. Teoman Duralı Tünelleri Gazipaşa Caddesi’ndeki trafik yükünü de büyük oranda azaltması bekleniyor. Yolun tamamlanmasıyla birlikte açılış öncesi meraklı vatandaşlar sahil yolunu gezdi. Son hazırlıkların tamamlandığı sahil yolundaki çalışmalarda tüm hızıyla sürüyor.

AW532181_03

Sahil yolunda gezintiye çıkan Saadettin Arslan, “Çok Iyi yol oldu. Allah razı olsun diyoruz. ufak tefek aksilikler oldu ama kimse istemezdi öyle olmasını. İnşallah onu da düzelttiler. Bizim için bulunmaz velinimet. Birçok kimse, camiden meydana çıkan bile yolu görmeye geliyor. Hava iyi olsa burası doluyor. Halk yolu seyretmeye geliyor. İnsanlar buraya doluyor. Buradan devam ediyor. Arkadaşım Çatalağzı’ndan geldi. Buradan yolun devam etmesini bekliyoruz. Bu yolun Filyos’a değin devam etmesini isteriz. Bu bir şey. Kimse buna fena diyemez. Filyos’ta zaten büyük yatırım var. Oraları gördüm. Araştırmalar, vinçler bir sürü çalışma var” diye konuştu. öte yandan hayata geçirilen tüneller ve sahil yolu drone ile havadan da görüntülendi.

AW532181_08

AW532181_05

AW532181_06

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ sizlere yenihabervar.com farkıyla sunulmuştur

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir