Göksu İBB'nin tuz skandalı 'engelleniyoruz' yalanı ve halk ekmek gerçeğini açıkladı

Göksu İBB'nin tuz skandalı 'engelleniyoruz' yalanı ve halk ekmek gerçeğini açıkladı

Başarılı spiker Eda Özdemir’in sunduğu ‘Başkanlar Konuşuyor’ programının bugünkü konuğu olan Esenler Belediye Başkanı ve İBB AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, Esenler ve İstanbul’daki gündemle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Tevfik Göksu’nun açıklamalarından satır başları:

HALKLA İLİŞKİLER ALGILARI ÇÖKTÜ

Kar, yağmur, sel gibi doğa felaketleriyle karşılaşıyoruz. Bazen gücümüzün yetmediği şeyler olabilir. Farklı sıkıntılar yaşıyor olabilirsiniz. İstanbul’da yaşananlara baktığımızda, yoğun kar yağdı. Sıkıntılar yaşanması kaçınılmazdı oysa meteoroloji günler öncesinden duyurdu. Bu duyurunun arkasında önlemlerin alınması gerekir.

İBB ve CHP’nin anlayışında halkla ilişkiler ile belediyeyi yönetmek gibi bir algısı var. Hakikatle yüzleştikleri zaman algılarının nasıl çöktüğünü gördük. İBB dünyanın en büyük kurumlarından bir tanesine. Kurumsal hafızasından nedeniyle böyle afetlerle başa çıkabilecek durumdaydı. 

2017 yılında daha şiddetli yağan kar yağışında çökmeyen sistem 5 sene daha sonra çöktü.

AK PARTİ DEVREYE GİRMESEYDİ İSTANBUL’UN HALİ NE OLURDU

İBB, kurumsal hafızayı değil etti. Bu işle uğraş etmek için nerede, ne zaman müdahale edeceğinizi bilmeniz gerekir. Kurumsal hafızayı yok ederseniz, karla çaba ediyormuş gibi görünerek bu işi beceremezsiniz. 

Rahmetli Kadir abi Moskova’ya karla çaba için takım gönderdi. İBB o görevlileri tasviye etti. 

O akşam AK Parti belediyeleri devreye girmeseydi, Bakanlık devreye girmeseydi, İstanbul’un hali ne olurdu!

İBB daha önce günler öncesinden prova yapardı. İstanbul’un esas akslarını açacak tatbikatlar yapılırdı. Sıkıntının yaşanabileceği yerlere mobil büfeler konulurdu. 

Partizanca İBB’ye böylece kişileri yerleştirdiler oysa işin ehli kişiler değil. Kar küreme aracındaki şoför aracı nasıl kullanacağını bilmediği için bırakıp kaçıyor. Diğer bir örnekte ise cenaze aracında tabut var. Cenazeyi bırakıp kaçıyorlar. 

ARAÇLARI REKLAM OLSUN DİYE GÖRÜNEN YERLERE KOYDULAR

Kavrama ve reklamla göstermeye çalıştıkları CHP zihniyetinin çöküşü oldu. İBB, CHP’nin aynasıydı. O seziş yerle bir oldu. Bu durumda en fazla zararı ise İstanbullular fark etti.

Esenler Belediyesi olarak bütün asıl arterleri biz açtık. İBB bu kadar büyük kapasiteye rağmen çöktü. 

Araçları reklam değeri en yüksek olan bölgelere yerleştirdiler. Arnavutköy’ü İstanbul’un dışına mı ittiniz! Hani 16 milyonu kucaklıyordunuz. Bir tane memur çıkmış İstanbul halkını trollükle suçluyor. Sen kimsin ya. Herkesin patronu İstanbullulardır. 

Cumhurbaşkanımıza hakaret eden Sedef Kabaş, CHP’lilere iletişim dersi verirken ‘Koca koca yalan söyleyeceksiniz’ diyordu. İBB de koca koca yalanlar söyledi. Ve sonunda sistem çöktü.

TUZ VE KUM SKANDALI

Tuzlu deposunu gezerken üç kere ‘Kum’ dedi. Biz de inceledik ve sahiden de tuzlu yok kummuş. Bize verdikleri tuzlar kumluydu. Tuzun içine kum kattığında ne olur bütün araçlar arızalanır.

Partizanlığın, liyakatsizliğin İstanbul’u ne ülkü getirdiğini sadece kar fırtınasında gördük. 

Belediye yönetimini sadece ve yalnızca kendileri için bir kaynak olarak kullandıklarını fazla net gördük. İBB, İmamoğlu’nun kariyer basamak merkezidir. Ciddiye almış olsalardı bu sıkıntıyı yaşamazdık. 

‘İLK DEFA BURADA AÇIKLIYORUM…”

2017 yılında 136 bin ton tuz kullanılırken, bu sene 55 bin ton tuzlu kullanıldı. 2017’de 539 ton solüsyon kullanılırken, bu sene ise yalnızca 21 yon solüsyon kullanıldı. Bu 2 tanker aramak. 

Bunu da başta Ülke TV’de açıklıyorum. Ellerinde kullanacakları araçları bile yoktu. Kışla mücadeleyi İsfalt’a vermişler. İsfalt’a verdikleri Kışla Çalışmaları İhalesini de karşıda bir firmaya vermişler. Avrupa Yakasını eski Kadıköy eski Belediye Başkanının kardeşi Nuhoğlu İnşaat’a vermişler. O da o akşam vasıta arıyor.

ENGELLENİYORUZ YALANI

Göksu, İBB yönetiminin “terörle iltisaklı çalışanlar” meselesi ortaya çıktıktan sonradan gündemi başkalaştırmak için “engelleniyoruz” söylemini devreye soktuğunu söyledi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, İncirli, Sefaköy, Beylikdüzü Metro Hattıyla ilgili “311 günden beri evrakımız bekliyor.” sözlerinin gerçeği yansıtmadığını belirten Göksu, Ulaştırma ve Altyapılar Bakanlığı ile İBB arasında daima yazışma yapıldığını dile getirdi. Bakanlığın projeyle ilgili eksiklikleri İBB’ye bildirdiğini aktaran Göksu, şöyle konuştu:

“Büyükşehir Belediyesi 2012’de rahmetli Kadir ağabey vaktinde hazırlanan bu hatla ilgili avan projeyi toparlıyor, gönderiyor. O da kendilerinin hazırladığı bir şey yok. Bakanlık düzeltmeler istiyor. Gidiyor, geliyor. En son Bakanlık diyor ki, ‘Metro yerine getirmek istiyorsan jeolojik etkiler, zelzele simülasyonu, mimari kesitleri yerine getirmek zorundasın.’ Deprem riskiyle aleyhinde karşıya olan bir kentte yer sarsıntısı simülasyonunun olmadığı bir metro projesi olur mu? Bakanlık ‘Sen bunları bana gönderdikten sonradan belli projeni göreyim, onaylayım.’ diyor. Ama gelmiyor. Belirlenmiş proje olmadan Bakanlık buna izin veremez. İkincisi sen proje gerçekleştirmek istiyorsan Cumhurbaşkanı’ndan müsade almana lüzum değil ancak. Buyur yap elini tutan mı var.”

Yüreğin yetiyorsa, cesaretin varsa hangi televizyon kanalında istiyorsan karşıma çık. Yüreğin yetiyorsa bana yanıt ver. 

Biz İBB’yi devrettiğimizde 28 buçuk milyar borcu vardı. Şuandaki borcu 42 milyar borcu var. Hani diyor ya “Cumhurbaşkanlığı izin vermedi!” Cumhurbaşkanlığı bununla ilgilenmez. Bu krediyi kullanabilmek için senin borç limitin olması gerekiyor. Projenin tamamlanmış, fizibilitesi bitmiş olacak. 

İmamoğlu’nun kariyer planlamasında İstanbul yok. İngiliz anahtarıyla yeni kapılar açmaya çalışıyor. Bu milletin gönlüne girmeden hangi anahtarı alırsan al. 

Meclise gelen teklifleri ‘Ben yapacaktım da engellediler’ demesinler diye nezaketen reddetmiyoruz. İş yapma kapasiteleri değil. İş yapma vizyonları yok, iş yapma samimiyetleri değil. Bu da şununla alakalı, CHP’nin misyonu var, bu millete hizmet etmek değil, milletin istikametini değiştirmektir. CHP, altını çizerek söylüyorum bu ülkede halkımıza eğitilecek varlıklar olarak bakar. Eğer hizmet vermek isteseler İBB’ye merkezi bütçeden mucizevi para geliyor.

HALK EKMEK YALANLARI

Yurttaş kuyrukta ekmek bekliyor o topluca ekmeği lokantayı satıyor. Halk Ekmek önünde kuyruk varsa bu yükümlülük İBB’dedir. Saatinde getir, daha artı üret. Fakat burada diğer bir hikaye var. Milletin onuruyla oynuyorlar. Dün ‘1 buçuk milyon ekmek üretiyoruz’ diyor. Bunların her şeyi yalan. AK Parti döneminde 1 milyon 800 bin civarında ekmek üretiliyordu. 

sizlere yenihabervar.com farkıyla sunulmuştur

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir