Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 15 bin öğretmen ataması programında dikkat çeken yüz yüze eğitim açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Insanlar Kongre ve Kültür Merkezi’nde 15 bin öğretmenin tahsis töreninde konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları;

Çocuklarımızın mektep ortamından uzaklaşmaması için her türlü çabayı sarf ediyoruz. Salgın sürecinde kuşkusuz bir takım sıkıntılarla ve engellerle karşılaştık. Aralıksız kötümserlik aşılayarak bu süreci sabote etmeye çalıştılar.

YÜZ YÜZE EĞİTİM MESAJI

Yüz yüze eğitim konusundaki net duruşumuzun milletimiz tarafından takdirle karşılandığını görüyoruz. Eğitim-öğretim senemizin ikinci dönemini de aralıksız bir şekilde tamamlayacağımıza inancım ölümsüz.

Salgının yol açtığı meşakkatlere rağmen eğitim faaliyetlerini ülke çapında aralıksız sürdürebilen birkaç devletten biri olduk.

Avrupa’da son 19 yıl içerisinde hoca maaşlarını en fazla iyileştiren ülke Türkiye’dir.

Müfredat ilk kez almak üzere eğitim-öğretimin içeriğini güncellemek ve ilerletmek, çocuklarımıza en yerinde olanı arzetmek durumundayız.

Halk olarak bizim hiçbir örgüte, hiçbir şebekeye, hiçbir sapkın ve marjinal ideolojiye kaptıracak tek bir evladımız dahi olamaz.

15 BİN HOCA ATAMASI

Erdoğan’ın konuşması sonrası canlı yayında 15 bin öğretmenin ataması yapıldı. Erdoğan, ataması yapılan öğretmenlerden bazılarını sahneye misafir etme ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ sizlere yenihabervar.com farkıyla sunulmuştur

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir