Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Ben ihalelere imza atmam Bay Kemal, yalancılığını ispat ettin'

Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan, dün Giresun’daki toplu başlangıç töreni ve AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı sonrası bugün Trabzon Atatürk Alanı’nda düzenlenen toplu başlangıç törenine katıldı. Törene Erdoğan’ın yanı sıra Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Enerji ve Natürel Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da katıldı.

“Bunların sadece sözleri değil hayatları da yalan”

Konuşmasında birilerinin ülkeye ve millete hizmet makamlarını kendi siyasi ajandalarının basamağı olarak gördüğünü vurgulayan Erdoğan, “CHP’nin başındaki zatta kurduğu ittifakla, etrafına topladığı kifayetsiz muhterislerle meseleye böyle bakıyor. İşte CHP kim ile emrindeki yandan terör örgütü ile emrindeki yandan. PKK bir terör örgütü, onun meclisteki uzantısı da umulan. Ya bunlarla el ele, kol kola dolaşanlara benim milletim yürü der mi?…Bölücü terör örgütünün uzantısı olan partiyi dahi ülkenin yönetimine müşterek etme sevdasına kapıldılar. Belediyelerinde bunu zaten yaptılar. En kritik yerleri PKK’sından FETÖ’süne dek terör örgütleri ile irtibatlı kişileri altın tepside maalesef belediye makamında iş verdiler. 44 bin işçiyi belediyeden atıp onların yerine maalesef teröristleri doldurdular. Hatırlarsanız bunlar seçimden önce kimsenin ekmeği ile oynamayacakları yönünde namus, asalet, itibar sözü vermişlerdi. Bay Kemal sen bu sözü verdin. Nerde namus ? nerde haysiyet ? Seçimden sonra ipleri eline alınca yaptıkları birincil meslek ise liyakatine gayretine emeğine bakmaksızın kendilerinden görmedikleri herkesi kapı önüne koymak oldu. Ülkelerine her fırsatta bunlar yabancılara şikayet etmediler mi ? Siyasi ikballerini yabancılardan alacakları desteğe bağlamadılar mı ? Allah göstermesin. Yarın ülkenin başına geçseler yeniden aynısını yapacaklar ve bunlar batıdan direktifler alacaklar. Çünkü bunların ülke ve şehirlere hizmet vermek gibi dertleri yok. Çünkü bunların sadece sözleri yok hayatları da yalan. İşte bir tanesi vardı ya bir kadın. Televizyonda çıkıyor ne diyordu büyük yalan söyleyeceksin. En büyük yalanı söyleyeceksin. Bunları dediler mi ? Sonradan ne oldu şu anda yargı aldı tutukladı. Şimdi cezaevinde. Kime çalışıyordu bunlar CHP’ye, Bay Kemal’e çalışıyordu. Bey Kemal’de zaten yalanı bunlardan öğrendi. ve büyük yalan söyler” diye konuştu.

“Benim hemşehrilerim, benim milletim bu adamın yalanlarına prim vermeyecek”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya hesabından kendisini ihaleye imza attığı evrakı göstererek yeniden bir yalana imza attığını söyledi. Erdoğan, “Geçen akşam yeniden çıkmış. Benim saat 22.00’da televizyonda programım var. Benzer saatte o da kendi özelinden izah etme yapıyor. Bu açıklamayı yaparken yine bir yalan ihale yapmışız ve bu ihalede de 5’li çete diyor müteahhit firmalara ve bu firmalara biz burayı 3 kat fazlasına bir rakamla verdiğimizi ve kağıt gösteriyor altında iddiaya göre benim imzam var. Ben ihalelere imza atmam Bay Kemal. Yalancılığını kanıt ettin. Bende hemşeriniz Ulaştırma Bakanım beye dedim oysa ‘Adaletli yarın akşam çık bunu şöyle bir dersini ver’. Ertesi akşam Ulaştırma Bakanım Adaletli Bey kardeşim çıktı ertesi akşam televizyonda buna güzel bir ders verdi. Çünkü adamın hayatı yalan. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Bunun oysa yatsıyı bile bulmadı. Çünkü Adaletli bey işini biliyordu. Lakin bay Kemalin işine iyi anlamak gibi durumu değil. Canbaz. Hayatı yalan. Bende diyorum fakat artık benim hemşerimlerim, benim milletim bu adamın yalanlarına prim vermeyecek” biçiminde konuştu.

“Yalan olduğu tekrar tekrar ifade edilmiş ispatlanmış iftiraları kesintisiz tekrarlayıp duruyorlar”

“Türkiye için yazılan senaryolarda kendilerine verilen rolü oynamak ve bunun karşılığında elde ettikleri imkanların yığın yığın göstermek açık havada bir dertleri, bir davaları, bir hedefleri de yoktur” diyen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Eğer böyle olmasaydı ellerine tutuşturulan her kağıt parçasını sonuçta rezil, kepaze olacaklarını kasten kameralar önünde sallamazlardı lakin bunlar sallıyor. Eğer böyle olmasaydı yalan olduğu tekrar tekrar ifade edilmiş ispatlanmış iftiraları sürekli tekrarlayıp durmazlardı. Açtığım davaların hepsini kazanıyorum. Çünkü yalancı. Eğer böyle olmasaydı her fırsatta yüzlerine karşı en ağır hakaretlerini edenleri mecbur baş tacı etmezlerdi. Türkiye siyasetin şuanda CHP Genel Başkanının ve yöneticilerinin sergilediği omurgasızlığın bir diğer örneğini bulamazsınız. Hep söylediğimiz gibi ülkemizi her alanda geliştirdik. Büyüttük, ileriye taşıdık. Sadece muhalefetin kalitesini ve kalibresini yükseltemedik. Bunun içinde 20 yıla yakında olacak olan hükümetlerimiz döneminde her zaman kendimiz ile yarıştık. Milletimize verdiğimiz her sözü yerine getirdikten sonra çıtayı kendi elimizle yukarıya taşıdık. Eğitimde, sağlıkta ulaşımda, enerjide bunu yaptık. Her alanda bunu yaptık. Halbuki adi bir ülkede muhalefetin yapması gereken şudur. Örneğin biz ülkemizin birikim altyapısını sınıflarıyla öğretmenleriyle bedava ders kitaplarıyla mektep kütüphaneleriyle bugünkü seviyesine getirdik. Onlar daha fazlasını dayanma etmeliydi. Ama bakıyorsunuz tek parti faşizmi ve vesayet zihniyetiyle ellerinden gelse tekrar mesleki eğitim kurumları ilk olarak edinmek üzere okullarımızın çoğunun kapısına kilit vuracaklardı.”
öte yandan konuşması esnasında bir kadın partilinin sözünü keserek “Yaylaları rahatlat” diye seslenmesi üstüne Cumhurbaşkanı Erdoğan “Vali bey not almakla olmaz yaylaları rahatlat” diyerek talimatlar verdi. Erdoğan, “Yaylalara da betonarme yapı yapmayacaksınız yok mi?” diyerek partili kadından da söz aldı.
Erdoğan, konuşmasının peşinde bir izleyici çocuğu da yanına alarak toplu açılışlar için kurdela kesimini yaptı.

Ersen Ufak – Gökmen Şahin – Ozan Köse
 

sizlere yenihabervar.com farkıyla sunulmuştur

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir