Adalet Bakanlığı'nda devir teslim gerçekleşti

Adalet Bakanlığı'nda devir teslim gerçekleşti

Bakanlığı Bozdağ’a devreden Gül, yeni görevinde kendisine başarılar diledi ve bundan daha sonra yapılacak yargı çalışmalarının da bir bayrak değişimi olduğunu söyledi.

sosyal medya hesabını üzerinden Bakanlık görevinde ayrıldığını açıklayan Gül, “Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle 19 Temmuz 2017 tarihinden beri sürdürdüğüm Yargı Bakanlığı görevinden ayrılmış bulunuyorum. Kendilerine görevden bağışlama talebimi kabulleri için şükranlarımı talep ediyor, yeni Hak Bakanımız Bekir Bozdağ’a başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. Açıklamanın arkasında tahsis teslim töreni bugün Adalet Bakanlığında gerçekleşti.

“Adaletin herkese tarafsız bir şekilde verilmesi için elimizden gelen bütün çabayı sürdürdük”

Yargının anayasadan ve kanundan başka hiçbir kurumdan emir almayacağı konusunda incelemeler ortaya koyduğunu vurgulayan Gül, “Muhakkak 4,5 yılın muhasebesini birkaç dakikaya sığdıracak değiliz. En büyük hakem milletimizin ve Allah’ın bu konudaki takdiridir, hükmüdür. Bu hususta bilhassa adaletin devletin temeli olduğu ve bu konuda da adaletin cümbür cemaat için nesnel bir şekilde verilmesi en esas gerekli olan değerinde olarak korunması için elimizden gelen tüm çabayı sürdürdük. Adalet mensuplarının cübbesinin olmadığı, yargının eğileceği tek makam tek merci tek kurumun yalnızca yargı ve hukuk anlayışı olduğunu anayasadan kanundan başka hiçbir yerden hiçbir kurumdan merciden emir almayacağı hususundaki bu anlayışı daha da geliştirme konusunda çalışmalar ortaya koyduk. Bu konuda da bütün hak mensuplarımıza hak çalışanlarına sonuna kadar güveniyoruz” dedi.

“Milletimizin adaletten beklentilerini biliyoruz”

Bakan Gül’ün vermiş olduğu hizmetlere teşekkür eden ve hak alanında yapılan reformları andıran Bozdağ, “Rehberimiz hukuk olacaktır. Anayasaya sadakat içinde, kanunlara ast bir biçimde vazifemizi yerine getireceğiz. Milletimizin adaletten beklentilerini biliyoruz o beklentilere azami derecede ve onurlu biçimde yanıt atamak için çaba içerisinde olacağız. Cumhurbaşkanımızın adalet politikalarını hayta vermek, kabinemizle armoni içimde büyük bir mücadele ortaya koyacağız. Herkesten takviye, yardım, dikkat ve uyarı beklediğimi de buradan tanımlamak isterim. Derdimiz ülkemiz her alanda iyi olduğu gibi adalet alanında daha iyi olmasıdır” şeklinde konuştu.

Engin Yağcı – İbrahim Çakmak
 

sizlere yenihabervar.com farkıyla sunulmuştur

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir