Anasayfa / Gündem Haberleri / Çin Takvimi Nedir ? Gebelik Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Çin Takvimi Nedir ? Gebelik Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Kadın olarak hepimizin en büyük hayalidir anne olmak ve o müthiş hamilelik heyecanını yaşamak. Anne adayları kadar baba adaylarının da en büyük hayalleri arasındadır bu. Tüm bunları düşlerken doğacak bebeğimizin cinsiyetini de hayal ederiz çoğu zaman. Bunu öğrenmenin basit bir yolu var aslında. Cehre internet sitesi bu konularda sizlere detaylı bir şekilde yardımcı olmaktadır.

 

Çin Takvimi Nedir?

 

Adından da anlayabileceğiniz gibi Çinliler tarafından icat edilmiş olan bu takvim kimilerine göre saçma olsa da birçoğuna göre büyük doğruluk payına sahip. Yaklaşık olarak 700 senedir kullanılmakta olan Çin takvimi % 90 oranında doğru sonuçlar verebiliyor. Kullanımı epeyce kolay olan bu takvim için gerekli olan tek şey anne adayının gün, ay, yıl şeklindeki doğum tarihi ve son adet tarihidir. Ayrıca bu takvimin bir genellemesine göre anne adayları, 18 yaşındayken erkek bebek dünyaya getirmek ve 21 yaşlarındayken de kız bebek dünyaya getirmek için oldukça elverişlidirler. Tüm bu bilgiler doğrultusunda sizler de bu takvime inanıyorsanız bebeğinizin cinsiyetini çin takvimine göre belirleyebilirsiniz.

 

Gebelik Hesaplaması Nasıl Yapılır?

 

Her anne adayının en büyük arzusu bebeğinin anne karnındaki gelişimini sorunsuz tamamlaması ve sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesidir. Bunun için de gebelik hesaplama yöntemi tercih edilir. Bu yöntemle anne karnındaki bebeğinizin kaç haftalık olduğu, hangi gelişim aşamalarından geçtiği hakkında bilgi sahibi olmuş olursunuz.

 

Bahsi geçen hesaplama yöntemi için gerekli olan tek şey anne adayının son adet tarihidir. Bu hesaplama yöntemiyle bir iki haftalık sapma olabilmektedir. Bunun sebebi de anne adayının yumurtlama gününün tam olarak bilinememesinden kaynaklanır. Ancak yine de genel bir tarih elde etmek, bebeğin tahmini doğum tarihini öğrenmek ve bebeğin gelişimi hakkında bilgi sahibi olmak için oldukça önemlidir.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Bu Habere Bakmak İster Misin?

ÖZGÜVENLİ GÜLÜŞLER İÇİN ORTODONTİ

Merhaba arkadaşlar günde hangi aralıklar ile dişlerinizi fırçalıyorsunuz yada her gün dişlerinizi ...