Son dakika haberleri... Peugeot 9X8 "Yılın En Güzel Hypercar Ödülü"nü kazandı

Son dakika haberleri... Peugeot 9X8

Peugeot 9X8 Hypercar, Uluslararası Araba Festivali’nde “Yılın En Hoş Hypecar Büyük Ödülü”nü kazandı.

Peugeot açıklamasına göre, 2022 FIA Dünya Sağlamlık Şampiyonası’nda (WEC) görücüye çıkacak olan yeni cins yarış otomobili Peugeot 9X8, aslanı hatırlatan duruşu, sportif detaylarla güçlendirilmiş akıcı çizgileri, kibar ve güçlü bağlı cephesi ve keza markanın imzası haline gelen özgün üç pençeli ışık imzası ile Peugeot markasının tüm estetik kodlarını bünyesinde barındırıyor. İnce ve zarif hatlarıyla Peugeot 9X8 duyguları harekete geçirirken, bununla beraber hızı temsil ediyor. Söz konusu model, şimdiden ikonik bir nesne, estetik ve teknik bir devir olarak kabul ediliyor.

Peugeot’nun tasarım uzmanlığını en iyi şekilde yansıtan Peugeot 9X8’in iç tasarımı, markanın özel i-Cockpit konseptini bünyesinde barındırıyor. Hızlı üretim otomobillerde olduğu gibi, otomobilin keza iç hem de dış tasarım detaylarına koskocoman özen gösterildi. Peugeot 9X8’in kokpiti sürücüye daha ergonomik ve sezgisel bir deneyim sunmak için şekillendirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Peugeot Tasarım Direktörü Matthias Hossann, “Bu projede birlikte çalışan tasarım ve Peugeot SPORT ekiplerinin emeklerini onurlandıran bu ödülü kazanmaktan büyük kibir duyuyorum. Peugeot SPORT ekibiyle yapılan müşterek egzersiz ve bilgi alışverişleri ayrıca teknik ayrıca de insani düzeyde olağanüstüydü.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Milletlerarası Otomobil Festivali Büyük Ödülü her yıl otomotiv alanındaki en güzel başarıları ödüllendiriyor. Mimar Jean-Michel Wilmotte, otomobil, moda, kültür, tasarım ve medya uzmanlarından oluşan bir jüriye başkanlık ediyor.

Son dakika haberleri... Peugeot 9X8 Yılın En Güzel Hypercar Ödülü nü kazandı

sizlere yenihabervar.com farkıyla sunulmuştur

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir