MOYSAD Başkanı Ertekin: “Hedefimiz Türk mobilya sektörünü uluslararası arenada söz sahibi haline getirmek”

MOYSAD Başkanı Ertekin: “Hedefimiz Türk mobilya sektörünü uluslararası arenada söz sahibi haline getirmek”

Türkiye Mobilya ve Yatak Sanayicileri Derneği (MOYSAD), birincil genel kurulunu gerçekleştirerek başkan ve idare heyeti üyelerini belirledi. 29 Ocak Cumartesi günü gerçekleşen ve kurucu üyelerinin tamamımın katıldığı genel komite toplantısında önce Divan Heyeti seçildi. Ardındaki kurucu üyelerden Doğanlar Holding Idare Heyeti Başkanı Davut Doğan dernek kuruluşundan bu yandan yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Dernek tüzüğünün kurucu üyelerin onayına sunulmasının ardındaki derneğin birincil başkanı olarak Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Ebedi Ertekin seçildi.

Üyelerin oy birliği ile seçilen ve 2 yıl boyunca derneğin başkanlığını yürütecek olan Ertekin, yaptığı teşekkür konuşmasında, sektörde birlik ve beraberliğin bitmiş tesis edilmesinin önemine şive yaparken, derneğin sektöre yeni bir heyecan ve büyük bir baskı katacağını söyledi. Amaçlarının yalnızca derneği büyütmek değil sektörün sorunlarına çözüm bulmak ve sektörün özellikle dış piyasaya açılmasına öncülük etmek olacağını sözlerine ekleyen Başkan Ertekin, hedeflerinin Türk mobilya sektörünü milletlerarası arenada söz sahibi haline getirmek ve başlıca hayallerinin Türkiye’yi mobilya imal ve ihracatında dünyanın en büyük 5 ülkesinden biri haline getirmek olduğunu kaydetti. Ertekin keza bu yıl büyük bir fuar organize etmek istediklerini de sözlerine ekledi.

Yapılan tercih neticesinde dernek Idare Kuruluna seçilen isimler şöyle:
YK Başkanı Alpaslan Ebedi Ertekin (Erciyes Anadolu Holding CEO), YK Başkan Yrd. Nuri Öztaşkın (Yataş Group CEO), YK Başkan Yrd. Davut Doğan (Doğanlar Holding YKB), YK Üyesi Muharrem Çilek (Çilek Mobilya YK Üyesi), YK Üyesi Mehmet Yayla (Kilim Mobilya YKB), YK Üyesi Ömer Çetmen (ÇETMEN Grup Başkan), YK Üyesi Metin Gültepe (İşbir Holding CEO)

sizlere yenihabervar.com farkıyla sunulmuştur

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir