Fatma Girik, Bodrum'da toprağa verildi

Yeşilçam’ın artist ismi Fatma Girik, Bodrum Adliye Camii’nde kılınan cenaze namazının peşinde sevenlerinin ağlayarak hayat arkadaşı Memduh Ün’ün yanında defnedildi. Sevenlerinin göz yaşları Girik’in cenazesinde su baskını oldu.

İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede 79 yaşında hayata gözlerini yuman Yeşilçam’ın sanatçı ismi ve eski Şişli Belediye Başkanı Fatma Girik’in cenazesi, İstanbul’daki törenin ardından Bodrum’a gönderildi. Fatma Girik’in cenazesi, binlerce kişinin katılımı ile Bodrum Belediye Meydanı’nda yer alan Adliye Camii’nde Öğle Namazı’na müteakip kılınan cenaze namazının arkasından helallik alınması için Torba Mahallesi’ndeki evine getirildi. Evinde helallik alınmasının peşinde Girik’in cenazesi Torba Mezarlığı’nda eş Memduh Ün’ün yanında sevenlerinin gözyaşları içerisinde defnedildi.

Cenaze törenine, Muğla Valisi Orhan Tavlı, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Fatma Girik’in ressam arkadaşları, sevenleri ve binlerce yurttaş katıldı.

“BODRUM’U FAZLA SEVERDİ”

Cenaze töreninde konuşan Fatma Girik’in kardeşi Günay Girik, “Ablam Bodrum’u çok severdi” diyerek ölümüyle ilgili süreçleri bahsetti. Günay Girik konuşmasının devamında “Bodrum’u çok sevdiği için hayat arkadaşı Memduh Ün’ün yanında gömülecek” diye konuştu.

“SEVDİĞİMİZ BİRİNİ KAYBETTİK”

Artist Bora Gencer, kalbi kırık olduğunu belirterek, “Aynı dizide kendisiyle rol almıştık. Onunla tanışma fırsatına nail oldum. Çok sevdiğimiz birini kaybettik. Nurlar içinde yatsın” dedi.

“BERABER ÇALIŞMA FIRSATIM OLDU”

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül ise Fatma Girik’in çok sevdiği bir sanatkâr olduğunu, kendisinin milletvekili olduğu dönemlerde Fatma Girik’in belediye başkanı olduğunu, kendisiyle çalışma fırsatı bulduğunu açıklama etti.

“FATMA GİRİK’İN İSMİ BODRUM’DA YAŞAYACAK”

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da yaptığı açıklamada içinin buruk olduğunu belirterek, “koskocoman bir sanatçıyı kaybettik. Ben de zaman zaman Torba’daki evinde kendisini ziyaret ederek, sohbet ederdim. Herhangi bir isteği olup olmadığını sorardım. Bağlı benim de içim buruk. Kayda Değer olan güzel seda bırakabilmek. Onu unutmayacağız. Bodrum’da ismini yaşatmak için Torba’da bir parka ve yaşadığı sokağa birincil meclis toplantısında ismini vereceğiz” dedi.

(Eren Ayhan – Hamdi Yörür/İHA)

sizlere yenihabervar.com farkıyla sunulmuştur

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir