Eşini balkondan attı, 10 yıl ceza alıp tahliye edildi! "Uyuşturucu kullandığı için..."

Olay, geçen yıl ağustos ayında Karacabey ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre, 16 Ağustos gecesi evine uyuşturucu kullanarak dışarı giden Emre A., bir çocuk annesi eşi Nuray A. ile kendisini aldattığı gerekçesiyle tartıştı. Tartışmanın büyümesiyle Nuray A., eşinin kendisine zarar vermesinden korkup evde bulunan annesi Semra D.’nin (57) yattığı odaya gitti. Eşinin arkasından odaya giren Emre A., “Sen annenlerde değildin, neredeydin, beni aldatıyorsun, bu kişiyi söyle” diyerek korkutma etti. Şişe ile eşine vuran Emre A.,kadını cebren balkona götürdü. Nuray A., sigara içtiği sırada kucaklayan Emre A., balkondan attı. Ardındaki aşağıya inen Emre A., yerde yatan Nuray A.’ya tekme atarak, ‘Sen göreceksin’ diyerek, tehdit etti. Eşinin, kayınvalidesinin ve kızının olaydan sonradan davacı olmasıyla Emre A., gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen kesin olmayan çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

8f08958d882069dd6feb4ad2f7b36920

‘İKİMİZ DE PİŞMANIZ’

Bursa 15’inci Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi’nde Emre A. hakkında ‘korkutma, hakaret’ ile ‘eşi kasıtlı olarak öldürmeye girişim’ suçlarından dava açıldı. Daha önce yapılan duruşmalarda ifadesini değiştiren Nuray A., “Ben durum tarihinde balkonda sigara içiyordum. Eşim, annemle tartışmış. Ben balkonda korkuluğun üzerinde oturuyordum. Bir ayağım sandalyedeydi. Bir ara dengemi kaybedince balkondan aşağıya düştüm. Eşim itmedi. Olay nedeniyle şikayetçi değilim. Daha önceki ifademi kabul etmiyorum. Olay gecesi fazla şey yaşandı. Eşim uyuşturucu kullanmış şekilde eve geldiği için kızdığımdan o kadar ifade vermiştim. Burada verdiğim açıklama geçerlidir” dedi.

Semra D. ise daha önce verdiği ifadenin aksine, “Ağız Dalaşı ediyorlardı. Onları sakinleşmeleri için balkona götürdüm. Kızım o sırada balkon demirine oturmuştu. Ben içeride yatan çocuğa bakıyordum. Döndüğümde kızımı balkondan düşerken gördüm. Uzandım oysa yetişemedim. Poliste verdiğim ifademi kabul etmiyorum. Kızımı yerde yatarken görür görmez böylece açıklama vermiştim. Şimdiki ifadem doğrudur” diye konuştu.

Yapılan 4’üncü duruşmaya Emre A., esir bulunduğu cezaevinden SEGBİS’le katıldı. Davalı avukatının hazır bulunduğu mahkemede ifade veren Emre A., “Telefondaki mesaj yüzünden eşimle aramızda kavga çıktı. Durulmak için balkona çıktık. Kayınvalidem de yanımıza gelince o da tartışmaya katıldı. O sırada eşime çarpıp, çarpmadığımı bütün hatırlamıyorum, kendisi balkondan düştü. Ben eşimi balkondan atmadım. Yanında indiğimde kayınvalidem, ‘Senin yüzünden düştü, seni mahvedeceğim’ dedi. Üzerime yürüyünce ben oradan kaçtım. Nuray’ı ölümle tehdit etmedim. Suçlamaları kabul etmiyorum. Eşim cezaevine benimle görüşmeye geliyor. Verdiği o ifadeden nedeniyle da pişman olmuştur” dedi.

bd780db564a8172fe21031b21cf61144

‘ÇARPMIŞ OLABİLİRİM LAKIN ATMADIM’

Mahkeme heyetince son sözleri sorulan davalı Emre A., “Savcı beyin mütalaasına katılmıyorum. Daha önceki savunmalarımı her yerde ediyorum. Ben eşimle balkona çıktığımda onu aşağıya atmadım. Çarpmış olabilirim fakat hatırlamıyorum. Mahsus öldürmeye girişim suçunu kabul etmiyorum. Bu olaydan ben ve ailem çok hasar gördük. Fazla pişmanım. Beraatimi ve tahliyemi istiyorum” dedi.

Davalı avukatı Hatice Kübra Öztürk, “Mütalaada aleyhe olan hususları kabul etmiyoruz. Celse aralarında dosyaya sunduğumuz savunmamızı tekrar ediyorum. Müşteki ve şahit beyanları müvekkilim ile eşi olan müşteki aralarında itiş kakış sonucu müştekinin düştüğü, müvekkilim müştekiyi atmadığı dosya içeriklerine kadar sabittir. Bütün hukuki hükümlerin uygulanmasını istek ediyoruz” dedi.

10 YIL 10 AY HAPİS CEZASI

Mahkeme heyeti, tehdit suçundan beraatine karar verdiği sanık Emre A.’ya, ‘eşini öldürmeye teşebbüs’ suçundan 13 sene hapis cezası verdi. Sanığın yargılamadaki iyi halini dikkate alan duruşma bu cezayı 10 yıl 10 avuç içi indirip Emre A.’nın tahliyesini kararlaştırdı.

DHA

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ sizlere yenihabervar.com farkıyla sunulmuştur

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir